REGIONONLINE, REGION VIDEA, REGION ZPRÁVY, REGION PLUS

REGIONONLINE.cz

REGION ZPRÁVY ONLINE

region zprávy

ČLÁNKY

Severní spojka má zlepšit dopravu. Připomínky mohou padat do 6. ledna

Až do 6. ledna se mohou obyvatelé Českých Budějovic vyjadřovat k návrhu územního plánu města ve vazbě na takzvanou Severní spojku. Tou se rozumí budoucí dvoupruhová silnice, které by spojila okružní křižovatku u Globusu a Pražskou třídu.


„Tato stavba obsadila první místo mezi plánovanými stavbami podle jejich přínosu k řešení dopravní situace v Českých Budějovicích,“ řekla náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Původní "vyboulenou" část trasy severně od Kněžských Dvorů se město rozhodlo změnou územního plánu napřímit. Napřímená varianta bude levnější, méně zasáhne do obytných částí i do biokoridoru Vltavy. Tuto variantu akceptoval Jihočeský kraj i ministerstvo dopravy.

Severní spojka propojí západní a východní břeh Vltavy, zkrátí jízdu i vzdálenosti po městě, zvláště těžké kamionové dopravy. Hlavně odlehčí městskému okruhu.

Lidé mohou do návrhu nahlédnout na městském webu nebo na odboru územního plánování, a to až do 6. ledna. Poté svolá radnice jednání. O jeho termínu bude veřejnost včas informovat.


(Zdroj: Regionální Zprávy Liberec)


region pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

MARCHAL JAN
* 9.10.1973 pohřešovaný

NAUŠ MIROSLAV
* 27.11.1984 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

region zprávy

REGIONONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín