REGIONONLINE, REGION VIDEA, REGION ZPRÁVY, REGION PLUS

REGIONONLINE.cz

REGION ZPRÁVY ONLINE

region zprávy

ČLÁNKY

Internetový prohlížeč Mozilla Firefox zaostává za Google Chrome

Webový prohlížeč Google Chrome za posledních pět let několikanásobně zvýšil počet svých zákazníků. Atakuje tak druhou příčku, které doposud vévodil prohlížeč Firefox konkurenční firmy Mozilla.


Éra druhého nejoblíbenějšího internetového prohlížeče Mozilla Firefox končí. Na druhou příčku se dle irské analytické společnosti StatCounter umístil prohlížeč Google Chrome. Uživatelé stále nejvíce používají internetový prohlížeč Microsoft Internet Explorer, který v žebříčku převládá svými 40,63 %. Na druhé místo se tedy vyšplhal Google Chrome s 25,69 % a na třetí pozici spadla Mozilla Firefox, kterou dle statistik používá už jen 25,23 % uživatelů. Mezi pět nejlepších prohlížečů patří rovněž Opera a Safari, jež se drží přibližně na stejných hodnotách jako doposud.

Podle zjištěných informací jsou hodnoty velice těsné, jelikož podle dalšího amerického statistického serveru NetApplications je webový prohlížeč Google Chrome ještě za Mozilla Firefox, ale blíží se k jeho předstihnutí. Je však očividné, že oblíbenost Chromu narůstá. Jak by také ne, když Firefox i se svými vylepšeními nabízí viditelně pomalejší procházení stránek než právě Chrome. Každý panel prohlížeče představuje samostatný proces, takže ani jedna nefunkční webová stránka nezpůsobí pád celé aplikace. Navíc minimalistický design hlavního panelu vyhovuje čím dál, tím více lidem. Uvidíme, za jak dlouho Google Chrome dostihne světovou jedničku mezi prohlížeči Internet Explorer.

Celou dobu jsme se bavili o popularitě internetových prohlížečů u lidí, kteří si prohlíží webové stránky ze svých osobních počítačů. Pro mobilní zařízení je jasným vítězem stále prohlížeč Apple Safari s 55 %.


(Zdroj: Regionální Zprávy Brno)


region pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

HOUSKA VÁCLAV
* 22.3.1947 pohřešovaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

NOSEK ZDENĚK
* 10.9.1957 pohřešovaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

region zprávy

REGIONONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín