REGIONONLINE, REGION VIDEA, REGION ZPRÁVY, REGION PLUS

REGIONONLINE.cz

REGION ZPRÁVY ONLINE

region zprávy

ČLÁNKY

Glayzy ro(c)kovaly v Kofole

Krnov – Po letní přestávce se pomalu začínají rozjíždět organizátoři kulturních akcí i v Krnově. Klub Kofola se do podzimní sezony vydal po kolejích. V pátek 2. září to zde rozjela kapela Glayzy. A každý správný Ostravák ví, že to v domorodém nářečí znamená koleje.


Kapela Glayzy není v krnovském hudebním klubu žádným nováčkem, hostovala zde již několikrát a zúčastnila se i největšího regionálního letního festivalu v Holčovicích. Přestože se na hudební scéně pohybuje přibližně deset let, její aktuální krnovský koncert byl i pro místní obeznámené publikum novinkou. Složení rockového živlu Glayzy se od doby svého vzniku změnilo několikrát. Momentálně se skládá ze tří hudebnic a tří hudebníků, a tato sestava spolu vystupuje teprve od jara letošního roku. Přes výměnu hráčů si však kapela zachovala všechny své osobité rysy, rozmanitost textů i hudby. Glayzy se totiž neomezují jen na jazyk polský a český, které jsou rodnými řečmi mezinárodního složení kapely, ale v textech využívá i angličtinu, slovenštinu, ruštinu, zábavné nářečí Slezska i upravený africký dialekt. Také hudební složky autorské hudby hýří tvořivými nápady, zručně kombinuje tvrdé rytmické rockové riffy s lehkým a skočným stylem funky, exotickými motivy a melodickými chytlavými linkami. Kapela má za sebou několik stovek koncertů a kromě účasti na vyhlášených republikových festivalech si například zahrála i v nejznámější české věznici Mírov. Koncert si vybrali sami její nedobrovolní obyvatelé v rádiovém hlasování rockového pořadu Rokle. Nástrojové obsazení kapely zastupuje sólová a basová kytara, bicí a syntezátor, vše je doplněno samozřejmě výtečnými vokály.


(Zdroj: Regionální Zprávy Zlín)


region pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

region zprávy

REGIONONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín