2:10 am - Neděle Říjen 21, 2018

Muž z Domažlicka opakovaně týrá zvířata

DOMAŽLICE – Podezření z týrání zvířat sdělili domažličtí kriminalisté jedenapadesátiletému muži, který chová nejméně šestnáct kusů skotu v nevhodných podmínkách. ROL.CZ o tom ve čtvrtek informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Podezřelý chovatel nezajistil zvířatům od března 2011 do současné doby vhodné podmínky. Vystavuje skot nepříznivým povětrnostním vlivům, nechá ho pohybovat se v prostředí, kde se může snadno zranit, protože ve výběhu leží zbytky rezavých plechů, dráty nebo zrezlý kovový sloupek trčící ze země. Také souvislá vrstva bláta znemožňuje zvířatům ulehnout a znesnadňuje jim pohyb.

Krajská veterinární správa pro Plzeňský kraj v říjnu a v listopadu loňského roku při kontrole nenašla ve vymezeném výběhu pro zvířata žádný zdroj napájecí vody ani vhodné krmivo.

„Muž týrá zvířata i přesto, že v květnu 2011 byl již odsouzen pravomocným rozsudkem Okresního soudu v Domažlicích k trestu odnětí svobody v trvání šestnácti měsíců, který mu byl ale odložen na zkušební dobu tří let, a k trestu zákazu činnosti spočívající v zemědělské výrobě v chovu hospodářských zvířat za účelem získávání a výroby živočišných produktů také na tři roky,“ uvedla Brožová.

Podezřelému muži nyní hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Zdroj fotografie: sxc.hu

Filed in: Plzeňský kraj

Comments are closed.