2:10 am - Neděle Říjen 21, 2018

Znojmo: Prosperující nemocnice dostane 750 milionů

ZNOJMO – Jihomoravský kraj bude pokračovat v modernizaci nemocnice ve Znojmě. Chystá se investovat 750 milionů korun. Novinářům to potvrdil Jiří Klement z tiskového odboru krajského úřadu.

„Krajští radní schválili investice, které se týkají rekonstrukce a dostavby nemocničního areálu, který je zařízením kraje. Součástí usnesení rady je i žádost o dotaci ze státního rozpočtu,“ potvrdil Klement.

Nemocnice Znojmo a znojemská radnice dlouhodobě prosazují další modernizaci takzvané nové nemocnice ve Znojmě a rozhodnutí krajské rady uvítaly.

Jak informoval ROL.CZ její mluvčí Pavel Jajtner, podle předběžných výsledků vykázala nemocnice Znojmo za uplynulý rok zisk téměř sedm milionů korun. O rok dříve to bylo jen šedesát sedm tisíc korun.Výnosy nemocnice tak vzrostly oproti roku 2010 skoro o šestnáct milionů.

Prosperující nemocnice chce nabízet služby i zahraničním klientům

Největší zdravotnické zařízení na Znojemsku přitom dlouhodobě sází na modernizaci a rekonstrukci hlavní budovy a centralizaci všech oddělení do jednoho areálu. Počítá také s tím, že své služby budou znojemští lékaři nabízet i klientům z Rakouska.

„Nemocnice Znojmo získala navíc v minulých dnech certifikát ČEKIA Stability Award a obdržela podle něho rating AA, tedy vynikající. Toto nezávislé hodnocení vyjadřuje vysokou úroveň stability organizace, její finanční i nefinační bonitu,“ dodal Jajtner.  

Zdroj: MDPS/Anna Maixnerová

Zdroj fotografie: www.hotelhappystar.cz

Filed in: Česko

Comments are closed.