2:10 am - Neděle Říjen 21, 2018

Za brutální znásilnění dostal deset let vězení

PRAHA – Za znásilnění dvacetileté dívky v centru Prahy uložil ve čtvrtek pražský městský soud Miroslavu Hanusovi desetiletý trest vězení. Třiatřicetiletý muž dívce údajně způsobil těžkou psychickou újmu, možná trvalou.  Ke svému činu se v podstatě doznal. Proti rozsudku se však odvolal, a verdikt tak není pravomocný.

Ilustrační foto

Muž  loni v září v nočních hodinách  zatáhl dívku do dvora ve Školské ulici. Tam ji přes dvě hodiny znásilňoval, donutil ji i k orálnímu sexu. Když začala plakat nebo naříkala, dal jí údajně pěstí do břicha nebo ji fackoval. Zároveň ji vyhrožoval, že již nikdy neuvidí svoji rodinu.

Muž byl také  obžalován z loupeže. Podle policie totiž mladou ženu donutil, aby mu dala kabelku, ze které jí sebral 600 korun. Potom jí zavázal oči tričkem a odvedl ji na tramvajovou zastávku do Vodičkovy ulice.

Násilník dívce způsobil těžké psychické problémy

“Soud neměl o vině obžalovaného žádné pochybnosti,” prohlásil předseda trestního senátu Tomáš Durdík. Opíral se zejména o výpověď mladé ženy a dalších svědků, kteří dvojici po činu viděli. Také Hanus se ke svému činu v podstatě doznal. Dnes u soudu nevypovídal, uvedl však, že se za své jednání omlouvá a lituje ho.

“Na straně obžalovaného nejsou žádné polehčující okolnosti,” uvedl soudce. Dívka je stále v péči psycholožky i psychiatra, podle znalců má deprese a sebevražedné sklony. U muže zase podle nich hrozí riziko, že čin zopakuje. Hanus nemá žádnou duševní poruchu ani sexuální deviaci, prý dívku znásilnil kvůli svým osobnostním rysům. Navíc byl v podmínce za to, že neplatí alimenty na své dvě malé dcery. Také dnes byl odsouzen kvůli dalšímu neplacení výživného.

 Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/Pavel Koller

Zdroj fotografie: www.flickr.com/Ira Gelb

Filed in: Česko

Comments are closed.