10:25 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Horažďovice po 12 letech zmodernizují aquapark

HORAŽĎOVICE – Aquapark Horažďovice v nadcházejících čtyřech měsících projde rekonstrukcí a modernizací. Kompletní obnova jej čeká po dvanácti letech provozu. Agentuře Media Press Servis/ROL.CZ  to sdělil Jan Buriánek, místostarosta Horažďovic.

Aquapark Horažďovice

Práce jsou rozděleny na dvě etapy. První potrvá od 27. února do 30. dubna a druhá do 30. června letošního roku.

Úpravy bazénu si vyžádají kolem 14,5 milionu korun, které z větší části poskytne město ze svého rozpočtu, celkem 2,5 milionu z této částky získaly Horažďovice z Regionálního operačního programu  Jihozápad.  „Těší nás vysoká návštěvnost aquaparku, jen za loňský rok sem zavítalo 122 tisíc lidí. Jistá opotřebovanost je po dvanácti letech provozu  již znát, generální oprava je proto nutná,“ uvedl místostarosta Buriánek s tím, že bazén by měl díky připravovaným novinkách získat na atraktivitě a uspokojit zvyšující se nároky návštěvníků.

Jaké novinky v Aquaparku přibydou?

V rámci rekonstrukcí vznikne například divoká řeka, vířivku nahradí dvojnásobně větší o kapacitě 13 osob. V dětském bazénu přibude pirátská loď se skluzavkou pro nejmenší. Dále se návštěvníci budou moct těšit na wellness centrum „Saunový svět“ s finskou saunou pro 12 osob a párou pro stejný počet lidí,  infrasaunou pro čtyři osoby, solarstudiem, masážemi a odpočinkovou částí.

Aquapark Horažďovice je majetkem města. Funguje od konce roku 2000. K dispozici je  tam restaurace, fitcentrum a horolezecká stěna. Spádovou oblastí aquaparku je především Plzeňský a Jihočeský kraj, velmi oblíbený je mezi návštěvníky Šumavy.

 

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ

Zdroj fotografie: Aquapark Horažďovice

Filed in: Plzeňský kraj

Comments are closed.