8:48 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Zmizel traktor. Zloděj s ním nejspíš odjel

JIHOČESKÝ KRAJ –  Zloději čím dál častěji vykrádají firmy a jejich areály.  Odnášejí a odvážejí si odtud i objemné věci.

O víkendu zmizel traktor v hodnotě 420 tisíc korun z areálu firmy v obci Neplachov na Českobudějovicku.  A mezi svátky vykradli zámečnickou dílnu v Kájově na Českokrumlovsku. Tam způsobili pachatelé škodu téměř 460 tisíc korun.

 

Zloděj asi odjel traktorem

Po tom, kam zmizel  modrý traktor značky NEW HOLLAND TL 90 i s čelním nakladačem, pátrají policisté. Traktor měl registrační značku AOO 4740.  „Jakékoliv poznatky k případu – k pohybu odcizeného traktoru či k osobě možného pachatele, přijmou policisté na lince 158. Za poskytnuté informace předem děkujeme,“ uvedla policejní mluvčí Regina Tupá.

 

Z dílny pobral nářadí i falcovací stroj

V čase, kdy si lidé užívali svátečních dnů, mezi podvečerem 23. prosince a pondělním odpolednem 2. ledna, řádil neznámý zloděj v zámečnické dílně v Kájově na Českokrumlovsku. 

Zloděj vypáčil dřevěné dveře od budovy dílny, násilím otevřel i železné dveře a poté vnikl do haly dílny. Odtud pak odcizil z regálů zde uložená měděná kolena, háky, kotlíky, rohy, objímky a odskoky různých průměrů v hodnotě 70 tisíc korun. Nepohrdl hliníkovým dopravním žebříkem s motorem, k tomu přibral dva měděné svitky o váze pět set kilogramů. Z odstaveného neuzamčeného vozidla odcizil aku vrtačku, aku svítilnu, aku pistoli na tmel, sadu SDS vrtáků a elektrické nůžky na plech. Z nalezené peněženky odnesl dva tisíce korun v drobných mincí a z kanceláře dílny ukradl trezor s finanční hotovostí. V dalším skladu si pak vzal falcovací stroj na ploché střechy a za dílnou našel pákové nůžky.

„Firmě vznikla škoda na odcizených věcech ve výši 455 tisíc korun a poškozením dveří škoda dva tisíce korun,“ upřesnila policejní mluvčí Michaela Pavlíčková.

Zdroj fotografie: tractorfan.nl

Filed in: Jihočeský kraj

Comments are closed.