2:09 am - Neděle Říjen 21, 2018

Zlínská ortopedie má nové postele za půl milionu

ZLÍN – Celkem 36 nových polohovacích lůžek pro pacienty dostalo ortopedické oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně od společnosti Vitar Zlín. Jak agentuře Media Press Servis/ROL.CZ řekla mluvčí nemocnice Karla Havlíková, vybavení stálo 544 800 korun.

Nové postele nyní nahradí všechna lůžka stará 40 let, která už současným standardům příliš nevyhovují. „Novými postelemi jsme vybavili celé lůžkové oddělení ortopedie. Pacienti budou mít větší komfort a také se urychlí jejich rehabilitace,“ sdělil primář ortopedického oddělení Tomáš Janečka.

Všechny nové postele mají plynové písty na polohování zádového a nožního dílu, opatřeny jsou zábranami chránícími pacienta před pádem z postele. „Vybaveny jsou také na naši žádost speciálně zhotovenými hrazdami – pevnými tyčemi přes celou postel. Pro pacienty jsou mnohem vhodnější než závěsné pohybující se malé hrazdičky. K pevné tyči se pacient bezpečně přitáhne a snadněji se posadí. Častějším přitahováním se k tyči může také například posilovat ruce a další svaly,“ dodal primář.

Zdroj: Media Press Servis/ROL.CZ/ROL 1

Zdroj fotografie: Krajská nemocnice T. Bati Zlín

Filed in: Regiony a obce, Zlín, Zlínský kraj

Comments are closed.