6:51 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Zklamaný Čech: Za hloupé chyby, co děláme, trenér nemůže

LONDÝN – Hořkou pilulku v podobě porážky 1:3 musel spolu se svými spoluhráči spolknout v prvním osmifinále Ligy mistrů na půdě Neapole český brankář Chelsea Petr Čech. Podle jeho slov sráží londýnský gigant především hloupé chyby.

Petr Čech

Chelsea na jihu Itálie především výsledkově navázala na mizerné výkony z domácí soutěže, které podle předsezonních prognóz jeden z aspirantů na titul předvádí. V Premier League je momentálně Chelsea až pátá se stejným bodovým ziskem jako čtvrtý Arsenal a bod před Newcastlem.

„Bylo vidět, že krize trvá dál. Bohužel jsme tu mizérii nezlomili a výsledek z Neapole naší situaci samozřejmě nepomohl. Dopadlo to přesně naopak, než jsme si přáli. Ale můžeme za to my všichni, kdo jsme byli na hřišti. Děláme hloupé chyby a to nás sráží,“ prohlásil Čech pro uefa.com.

I přes porážku se ale Čech nevzdává myšlenek na postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. „Výhra 2:0 se dá doma pořád uhrát, to není ve fotbale žádný zázračný výsledek. Ale nesmíme inkasovat, pak už by to asi bylo hodně složité. Rozhodně se nevzdáváme. Pořád nejsme venku a musíme se o postup porvat,“ slíbil fanouškům odhodlaně gólman.

Za chyby kouč nemůže, tvrdí Čech

Optimismus u Čecha podporuje fakt, že se svými spoluhráči v Neapoli vedli a i když domácí do poločasu stav zápasu otočili, ve druhé půli byli „Blues“ po většinu času lepším týmem na hřišti. Hamšík a spol. po změně stran totiž spoléhali především na brejky, po jednom z nich přidal Lavezzi třetí branku.

Vášně ale vzbudila především trefa Cavaniho na 2:1. Ani český brankář neměl jasný názor na to, zda uruguayský útočník skóroval rukou, či podle pravidel. „Byl schovaný za Ivanovičem a byla to taková rychlovka, že jsem to pořádně neviděl. Proto tu situaci nemůžu objektivně zhodnotit,“ připustil Čech a dodal, že v kabině Chelsea nebyla po utkání dobrá nálada.

Vlna kritiky za výsledky se přitom valí v poslední době především na mladého kouče Villase-Boase. „Snaží se odvádět nejlepší práci. Ale když přijdou fotbalisté na hřiště, pak už to trenér ovlivnit nemůže. Vedli jsme o gól a kontrolovali zápas, ale ještě do přestávky to soupeř otočil díky našim chybám. Za to trenér vinu nenese,“ dodal rezolutně český brankář.

Zdroj foto: www.flickr.com/ronniemacdonald

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.