9:12 am - Pondělí Prosinec 17, 2018

Ženu srazil v Hranicích rychlík, podobných případů přibývá

HRANICE – Další tragédie na kolejích se stala dnes v Hranicích na Přerovsku. Ráno tady srazil rychlík ženu, která se pohybovala na kolejích u nádraží Hranice na Moravě.  Žena nehodu nepřežila. Drážní inspekce apeluje na občany, aby se vyhýbali místům, která jsou pro ně nebezpečná.

Nehoda se stala ve čtvrt na devět ráno v blízkosti hranického nádraží. „Totožnost ženy zatím neznáme, okolnosti nehody vyšetřujeme,“ řekla pro server eurozpravy.cz olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová. Provoz byl na trati uzavřený, v devět hodin železničáři zprovoznili jednu kolej.

Loni se srazilo s vlaky 264 lidí

Drážní inspekce, která střety osob s vlaky eviduje, upozorňuje, že těchto událostí neustále přibývá. Podle statistik se vloni stalo 264 případů, kdy se vlak střetl s člověkem, což je o téměř sedm procent nehod více než za stejné období roku 2010 a o 14 procent více než v roce 2009.

„Současně se čísla blíží k historickému maximu z roku 2006, kdy za celý rok evidovala Drážní inspekce na 274 střetů vlaku s osobou,“ sdělil pro ROL.CZ mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

„Ve většině případů dochází k těmto mimořádným událostem na místech, která jsou ze zákona veřejnosti nepřístupná. Lidé si často plně neuvědomují, jaké nebezpečí jim na železnici hrozí, pokud nebudou dodržovat platné právní předpisy,“ zdůraznil Drápal.

Všechna místa na dráze a v obvodu dráhy jsou veřejnosti nepřístupná s výjimkou:

  • dráhy a jejího obvodu, pokud je dráha vedena po pozemní komunikaci
  • dráhy a jejího obvodu v místě křížení dráhy s pozemní komunikací
  • prostor určených pro veřejnost, nástupišť a přístupových cest k nim a prostor v budovách nacházejících se v obvodu dráhy, pokud jsou v nich poskytovány služby související s drážní dopravou
  • veřejně přístupných účelových komunikací v obvodu dráhy
  • volných ploch vzdálených nejméně 2,5 m od osy krajní koleje dráhy

Zdroj fotografie: DIČR

Zdroj grafu: DIČR

Filed in: Česko, Olomoucký kraj

Comments are closed.