2:48 am - Sobota Říjen 20, 2018

Žena, která zabila děvčátko a zranila jeho babičku, je na psychiatrii

FRÝDEK-MÍSTEK – Pachatelkou nedělního vražedného útoku, který nepřežila rok a půl stará holčička, je duševně nemocná žena, zřejmě schizofrenička. O život bojuje také osmapadesátiletá žena – babička děvčátka. Podle čerstvých informací policie byla pachatelka převezena do specializovaného zdravotnického zařízení. Případ policisté šetří jako podezření z pokusu o dvojnásobnou vraždu.

Nemocnice Frýdek-Místek

K události došlo včera o půl šesté odpoledne na ulici I. P. Pavlova ve Frýdku-Místku. Na místo tragédie se okamžitě vydali policisté, aby podezřelou ženu, která mohla být v té době ještě ozbrojena, zadrželi. Pro RegionOnline.cz to uvedla mluvčí ostravských policistů Gabriela Holčáková.

Policisté vyrazili dveře, za které se pachatelka zabarikádovala, a díky  jejich okamžitému zákroku žena patrně nestihla použít nůžky, které měla u sebe. „Poté byla podezřelá umístěna do specializovaného zdravotnického zařízení,“ upřesnila policejní mluvčí.

Boj o život dítěte

Na místo se v neděli vpodvečer téměř okamžitě dostavili také zdravotničtí záchranáři. „Posádka se pokoušela o záchranu rok a půl starého děvčátka. To v okamžiku příjezdu nejevilo žádné známky života, nacházelo se ve stavu selhání všech vitálních funkcí. Zasahující lékař bez prodlení zahájil resuscitační péči, dítěti zajistil umělou plicní ventilaci a podávání léků do kostní dřeně,“ upřesnil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl s tím, že dítě bylo přepraveno na ARO frýdecko-místecké nemocnice.

„Při předání do péče tamních lékařů u něj přetrvávalo selhání životních funkcí a stav byl kritický,“ upřesnil Humpl. Děvčátko krátce nato svým zraněním podlehlo.

Babička bojuje o život

Záchranáři v průběhu zásahu zjistili, že se na místě události nalézá další zraněná osoba. Jednalo se o osmapadesátiletou ženu, která utrpěla rovněž bodná poranění.

„Jevila známky poruchy vědomí a její život byl přímo ohrožen. K zásahu byla povolána další lékařská posádka, aby bylo možno postarat se i o tuto pacientku,“ doplnil Humpl s tím, že žena skončila rovněž v péči frýdecko-místeckých lékařů a její stav byl velmi vážný.

Případem se zabývají kriminalisté

Vzhledem k závažnosti případu převzali prověřování tohoto případu kriminalisté moravskoslezského krajského ředitelství.  Kromě zajištění stop už vyslechli také první svědky, v dalších výsleších budou kriminalisté podle mluvčí pokračovat. K řádnému objasnění věci budou přizváni také znalci. Příbuzným obětí poskytuje posttraumatickou péči policejní psycholog.

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu trestního zákoníku ve stadiu pokusu podle. Jedenačtyřicetileté ženě tak hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest,“ řekla redakci Holčáková.

Sousedé: Netušili jsme, že je tak nebezpečná

Pokud znalci usoudí, že se jedná kvůli duševní chorobě o nepříčetnou osobu, žena by nemusela být za čin, který spáchala, trestně odpovědná.

Podle sousedů, kteří v domě na I. P. Pavlova bydleli, byla žena několikrát hospitalizovaná na psychiatrii. „Měla své dny, kdy se chovala opravdu šíleně. Pustila třeba strašně nahlas hudbu a něco vykřikovala. Nikdo z nás ale netušil, jak nebezpečná může být pro své okolí, pro nás všechny tady,“ řekl Kamil Klesla.

Zdroj foto: regionbeskydy.cz

Filed in: Česko, Frýdek-Místek

Comments are closed.