9:24 am - Pondělí Prosinec 17, 2018

Zaměstnanci Úřadu práce v Hodoníně museli do práce i v sobotu

HODONÍN – I v sobotu museli zaměstnanci Úřadu práce v Hodoníně do práce. Podobná situace byla i na dalších pobočkách, v celé republice usedlo v sobotu za své pracovní stoly téměř patnáct stovek úředníků.  Do nového systému vyplácení sociálních dávek totiž zanášeli potřebná data.

Nový systém vyplácení sociálních dávek, který platí od 1. ledna letošního roku, způsobuje komplikace. I přes dřívější ujišťování ze strany zástupce ministra Jaromíra Drábka (TOP 09), že 1. leden 2012 by neměl znamenat technologické zmatky či zpoždění v posílání peněz, je realita jiná. Svědčí o tom nejen pracovní sobota úředníků, ale také dlouhé fronty před úřady práce a nespokojenost klientů.

Podle zaměstnanců úřadu práce není jednoduché si na nový systém zvyknout. Pro ně i pro klienty. Uvedla to agentura MDPS – ROL. „Samozřejmě se tu tvořily fronty, lidé byli nervózní, nicméně ten nápor jsme zvládli, i když jsme museli v sobotu do práce,“ sdělila jedna z pracovnic hodonínského Úřadu práce, která si nepřála zveřejnit své jméno.

Ve frontách na sociální dávky stály na úřadě práce desítky lidí i mimo běžné úřední hodiny.  Nešlo vždy jen o nezaměstnané, ale také o handicapované. „Je to neuvěřitelné, co zase vymysleli. Místo toho, aby nám postiženým život usnadnili, dělají přesný opak,“ řekla žena na vozíku Milena Coufalová z Hodonína. Za zpoždění v platbách podle vedení úřadu nemůže jen nový systém, ale také nárůst klientů, kteří podle nové úpravy pod úřady práce spadají.

Zdroj textu: MDPS/ROL/Romana Němcová
Zdroj fotografie: ÚP

Filed in: Jihomoravský kraj, Práce

Comments are closed.