7:07 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Radovan Krejčíř zažádal v JAR o propuštění na kauci

PRETORIA – Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř ve čtvrtek v Pretorii zažádal o propuštění na kauci.   Krejčíř v Jihoafrické republice čelí obvinění, že se podílel na ozbrojené loupeži

Jihoafrická policie viní Krejčíře z účasti na loupeži v tomto městě, při němž si šest mužů z obchodu s elektronikou odneslo přes 200 tisíc randů (450 tisíc korun).

Podle dostupných informací Krejčíř tímto způsobem na majiteli obchodu vymáhal peněžní dluhy. Během loupeže došlo k přestřelce, při níž byl zraněn jeden z lupičů. Spolu s Krejčířem požádali podle serveru eywitnessnews.za ve čtvrtek o propuštění na kauci i dva jeho dva komplicové.

Krejčíř  byl v dobré náladě

Oproti prvnímu slyšení, které proběhlo v pondělí, byl ve čtvrtek český podnikatel i jeho spolupachatelé ve výrazně lepší náladě. Krejčíř oblečený v černé bundě a bílém tričku vstoupil do soudní síně s úsměvem na tváři a pozdravil svou ženu a syna, kteří seděli v části vyhrazené pro veřejnost.

Krejčířův právní zástupce Mike Hellens poté přečetl část jeho prohlášení. Soud neuvedl, kdy vynese verdikt.

O vydání Krejčíře usiluje Česká republika. Policie ČR ho podezřívá z vraždy, podvodu, nedovoleného ozbrojování a krácení daní. Krejčíř z ČR unikl v červnu 2005 během policejní domovní prohlídky jeho luxusní vily v Černošicích.  Nejdříve uprchl na Seychely a následně do  JAR, kde zažádal o azyl. Jeho žádostí by se měl jihoafrický soud zabývat v první polovině tohoto roku.

Zdroj fotografie: wikipedia.org

Související články:
http://www.regiononline.cz/2012/02/12/krejcir-zatcen-v-jar/
http://www.regiononline.cz/2012/02/09/krejcir-pozuduje-uvezneni-ministryne-vnitra/

Filed in: Afrika, Svět

Comments are closed.