2:09 am - Neděle Říjen 21, 2018

Na Lipně se školí záchranáři z několika zemí

DOLNÍ VLTAVICE – Kongres na téma Mimořádné události v urgentní medicíně: vyproštění – záchrana ze zamrzlé vodní plochy pořádají od čtvrtka do soboty v Dolní Vltavici. Jak uvedl Milan Bukáček z Vodní záchranné služby ČČK, českokrumlovští záchranáři přivítají i další záchranářské skupiny.

Součástí kongresu bude prezentace různých technik záchrany na ledu. Ty budou obohacené o nácvik zásahu vrtulníku nebo záchranářských psů.

Cvičení má smysl

Organizátoři každoročně zdůrazňují význam prevence, která by měla zamezit všem rizikovým aktivitám, mezi které může patřit třeba ledový jachting či snowkiting. Opatrnost však vodní záchranáři doporučují i u běžných zimních sportů.

„Zima přináší řadu nebezpečí, a tak musí být záchranáři k zásahu vždy připravení,“ řekl předseda českokrumlovské vodní záchranné služby Milan Bukáček.

Na konferenci o urgentní medicíně navazuje praktický sobotní seminář, který umožní jednotkám integrovaného záchranného systému zkoordinovat své aktivity a zdokonalit spolupráci.

Pomůcky i psi

Družstva složená z vodních záchranářů Česka, Horního Rakouska a Polska, zdravotnické záchranné služby, městské policie, profesionálních a dobrovolných hasičů a záchranářských kynologů budou demonstrovat různé metody záchrany života na ledě. Diváci uvidí, jak se dostat z probořeného ledu nebo se naučit první pomoc. Zachraňující budou při nácviku využívat speciálně vyvinuté pomůcky, psí záchranáře, pásovou čtyřkolku či vrtulník.

Zdroj fotografie: zachranari.com

Text: Lenka Gebrová

 
Filed in: Jihočeský kraj

Comments are closed.