5:10 am - Pátek Říjen 19, 2018

Za zabití matky a babičky hrozí mladému muži výjimečný trest

ČESKÁ LÍPA – Výjimečný trest hrozí šestadvacetiletému muži, který v sobotu večer zabil v České Lípě ve Zhořelecké ulici svoji šedesátiletou matku a osmdesátiletou babičku. Policisté vraha v neděli večer obvinili z vraždy.

 „Vzhledem k tomu, že zavraždil dvě osoby, a to zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem, hrozí mu v případě uznání viny před soudem trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let, nebo dokonce trest výjimečný,“ sdělila mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Útočník je od sobotního večera ve vazbě. Policisté budou usilovat o to, aby v ní zůstal až do vynesení verdiktu soudu. „Podrobnosti k vyšetřování zločinu nebudeme s ohledem na probíhající trestní řízení sdělovat,“ dodala Suchánková.

Nahý křičel z balkonu, že zabil dva lidi

Redakci ROL.CZ se ale podařilo zjistit, že v bytě se ozývaly rány a křik. Po nějaké době se pak na balkoně jednoho z bytů objevil nahý muž se zakrvaveným nožem.

„Křičel na celé sídliště, že zabil dva lidi. Potom skočil jakoby šipkou dolů do sněhu. To už tady byli policajti, kteří muže zatkli,“ tvrdí několik sousedů a dalších svědků, kteří viděli řádění muže v době, kdy vyšel na balkon, na vlastní oči. „Musel být opilý nebo zfetovaný,“ myslí si mnozí sousedé s tím, že se jedná o problémové sídliště, kde bydlí mnoho nepřizpůsobivých občanů. „Policajti jsou tady každou chvíli,“ řekl pro ROL.CZ další muž ze sídliště Špičák.

Jak jsme již informovali, muž svou matku a babičku pobodal tak, že jejich zranění nebyla slučitelná se životem. Obě ženy svým zraněním podlehly ihned po útoku. Co celý incident vyvolalo, zatím policie šetří.

Zdroj textu:MDPS/ROL/Marek Kuntos

Zdroj fotografie: www.mucl.cz

Související:

Filed in: Česká Lípa, Česko

Comments are closed.