2:56 am - Sobota Říjen 20, 2018

Výrobna traktorů Zetor hořela

BRNO – Známou výrobnu na traktory Zetor zachvátil v pondělí odpoledne požár. Plameny zasáhly třetinu střechy jedné z hal o délce zhruba 100 metrů.

Ilustrační foto

„Ze střechy nevyužívané staré budovy, v níž měly být uskladněné jen dřevěné palety, šlehaly až čtyřmetrové plameny a valil se hustý dým. Podle prvních informací neměl obsahovat žádné škodliviny. Na místě zasahovalo celkem deset hasičských jednotek. Hasiči informovali obyvatele sousedního sídliště, aby si uzavřeli okna,“ řekl pro Media Press Servis ROL.CZ Jaroslav Haid, mluvčí krajských hasičů.

Hořela bývalá tiskárna

„V objektu, ve kterém hořelo, neprobíhá žádná výroba. Jedná se o budovu bývalé tiskárny, která je prázdná, není napojená na elektrickou energii a nejsou v ní žádné stroje,“ upřesnil pro Media Press Servis ROL.CZ Miroslav Drahoš, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Zetor s tím, že technický stav budovy odpovídal všem bezpečnostním normám.

Proti plamenům zasahovali hasiči v dýchacích přístrojích vodou i pěnou, používali také pracovní koš automobilového žebříku.

Hasiči nevylučují úmyslné založení

„Nemůžeme vyloučit, že požár mohl být založený úmyslně. Vyšetřování příčiny požáru bude pokračovat zítra v dopoledních hodinách,“ řekl Haid. Co přesně se v továrně stalo, zda byl někdo zraněn, či jak rozsáhlý je požár, není v současné době jasné. Zjišťovat přesné příčiny ohně budou hasiči moci nejdříve v úterý.  Škoda není ještě vyčíslena.

Jedna z vyšetřovacích verzí hovoří o tom, že oheň mohli způsobit bezdomovci při neodborné manipulaci s ohněm.

Zdroj textu: Media Press Servis ROL.CZ/René Kekely

Zdroj fotografie: Hasičský sbor Jihomoravského kraje

Filed in: Jihomoravský kraj

Comments are closed.