2:44 am - Sobota Říjen 20, 2018

Neúnavný výrobce drog skončil za mřížemi

PRAHA – V úterý třetího ledna zadrželi pražští kriminalisté prvního policejního obvodu šestatřicetiletého muže. Na triku má výrobu drog a nedovolené ozbrojování. Vyhlídky tak má až na desetiletý pobyt za mřížemi.

Pervitin, vyráběl muž ve svém pokoji, kde běžně přebýval. Jak kriminalisté při domovní prohlídce zjistili, varnu k výrobě drogy měl kousek od své postele. Drogy sám distribuoval, většinou pervitin prodával konkrétním spotřebitelům po půl gramech.

Kapitální úlovek: šedesát gramů drogy a desítky zbraní

„Hlavní úlovek na kriminalisty ale čekal při samotném zadržení, které provedla pražská zásahová jednotka. Při tom totiž policisté u zadrženého zajistili téměř šedesát gramů psychotropní látky,“ informoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.Vysvětlil, že zadržení „zásahovkou“ bylo na místě proto, že muž měl být ozbrojený. „A to se následně potvrdilo,“ řekl mluvčí.

A nedovolené ozbrojování je další delikt, který je muži kladen za vinu. Ten se protizákonně neozbrojil pouze pistolí zajištěnou při zadržení, ale ještě jednou obdobnou zbraní, kterou kriminalisté zajistili při domovní prohlídce. „To však nebyly jediné zbraně, které vlastnil. V jeho bytě policisté nalezli desítky chladných zbraní v podobě kuší, nožů, katan a jiných. Samozřejmě nechyběly ani imitace, například granátů,“ upřesnil Tomáš Hulan.

Pustili ho z vězení, hned se ale pustil do „práce“

Zadržený muž byl za obdobné jednání už dříve odsouzený k více než šestiletému vězení. Z něj byl propuštěný na podmínku. „Stačilo mu ale pouhých čtrnáct dní, aby se k protiprávní činnosti vrátil a provozoval ji do úterý tohoto týdne,“ připomněl mluvčí.

Nyní je muž obviněný z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a nedovoleného ozbrojování, za což mu v případě odsouzení hrozí až deset let ve vězení. „Vyšetřovatel obviněného umístil do policejní cely a podal podnět na vzetí do vazby,“ uzavřel Tomáš Hulan.

Zdroj fotografie: policie.cz

Filed in: Kraj hl.m. Praha

Comments are closed.