7:05 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Výbuch bomby v Bangkoku zranil nejméně pět lidí

BANGKOK – V thajské metropoli explodovaly bomby. Za sérii explozí podezřívá thajská policie muže, kterého původně identifikovala jako Íránce. Ten si při výbuchu těžce poranil nohy. Podle policejních údajů pak byli zraněni nejméně čtyři další lidé.

Zůstává nejasné, jaké cíle měly bomby poškodit, nicméně k výbuchům došlo jen den po dvou pumových útocích na izraelské diplomaty v Indii a Gruzii.

Za útoky byl Izraelci obviněný Írán

Izrael v pondělí za tyto útoky obvinil Írán. Teherán se však nařčení brání s tím, že se jedná o „naprosté lži“.

Thajské bezpečnostní síly našly další výbušniny v Bangkoku v domě, který měl podezřelý pronajatý. Uvedl  to policejní generál Pansiri Prapawat.

Policie dále sdělila, že k explozi došlo na adrese Soi Sukhumvit 71, v ulici, která protíná rušnou hlavní ulici. Fotografie zveřejněné po výbuchu na Twitteru ukazují muže ležícího na chodníku před školou, jehož nohy jsou podle všeho poraněny silou exploze. Chodník byl posetý střepy.

Pravou nohu měl muž utrženou až nad koleno a levá noha byla tak těžce poškozená, že ji lékaři museli amputovat. V nemocnici, kam byl muž převezen, byly zesíleny bezpečnostní hlídky, neboť si policie zatím není jistá, zda se nejedná o teroristu.

Policie se obává, že v Bangkoku může být více bomb

Několik thajských televizních stanic pak uvedlo, že muž měl u sebe další výbušniny. Jejich reportéři sdělili, že mužův průkaz totožnosti nalezený v nedaleké brašně dokládal, že může být íránského původu.

K první explozi došlo ve 14.20 místního času v domě v oblasti Ekamai v centru Bangkoku, který si údajně pronajímají tři Íránci. Policie se obává, že zde může být více bomb a ulici, kde se dům nachází, uzavřela.

Zdroj fotografie: freedigitalphotos.net

Filed in: Asie, Svět

Comments are closed.