10:31 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Brněnský soud se zabývá vraždou spisovatelky Monyové

BRNO – Za vraždu spisovatelky Simony Monyové hrozí jejímu manželovi až 18 let ve vězení. Obžalovaný Boris Ingr ji měl pobodat přímo v jejím domě loni v srpnu, případem se zabývá Krajský soud v Brně. Ve čtvrtek hlavní líčení pokračovalo výslechy soudních znalců z oboru psychologie a lékařství. Píše o tom agentura Media Press Servis/ROL.CZ

Ilustrační foto

Před soudním senátem ve čtvrtek vypovídal i lékař Michal Zelený, ten prováděl ohledání i pitvu Monyové. Podle  jeho slov bodl útočník spisovatelku celkem šestkrát, rány nalezl na hrudníku a rukou.

„Dvě nejhlubší z nich měly přes patnáct centimetrů, ty byly smrtelné,“ doplnil Zelený s tím, že příčinou smrti bylo protnutí plíce a horní duté žíly a následné krvácení do plic a břicha. Monyová zemřela do deseti minut od útoku.

Pokus o sebevraždu

Zelený dále posuzoval také zranění Borise Ingra, většinu z nich si nejspíše udělal sám. Zlomeniny vznikly po nárazu jeho těla na zem po výskoku z okna, další bodnořezné rány odpovídají spíše pokusu o sebevraždu.

„Bylo jich více na jednom místě, odpovídá tomu i menší hloubka ran,“ uvedl soudní znalec. Předvolaná odbornice na  psychiatrii se domnívá, že obžalovaný netrpí žádnou duševní nemocí. Podle ní by si čin měl pamatovat, ač uvádí opak.

Manželství před rozvodem

Z vyšetřování policistů zatím vyplývá, že v osudný den 3. srpna přišel Ingr k Monyové domů v brněnských Obřanech navštívit svého syna. S manželkou prý žili odděleně, jejich vztah procházel krizí.

Po další z řady nekonečných hádek měl Ingr podle státní zástupkyně  Monyovou  nejdříve udeřit tupým předmětem do hlavy a pak ji opakovaně bodat kuchyňským nožem do celého těla. Zemřela na následky krvácení do břicha ještě před příjezdem zdravotníků. Ingr se v domě výskokem z okna pokusil o sebevraždu.

Výpadky paměti

„O smrti manželky jsem se dozvěděl až v okamžiku, kdy jsem se probudil v nemocnici,“ konstatoval Ingr ve středu před soudem. Ve výpovědi také uvedl, že v manželství docházelo ke kolizím a že už v minulosti ji jednou napadl. Podle jeho slov se ale tento incident víckrát neopakoval.

Soudkyně Kancírová předvolala také zasahující záchranáře. Lékařka popsala, že při příjezdu našli před domem Ingra, pořezaného a celého od krve. „Byl ale při vědomí a se záchranáři mluvil,“ řekla lékařka.  Ze svých zranění se několik týdnů zotavoval v nemocnici.

Proces bude trvat několik dní

Do vynesení rozsudku je Ingr ve vazební věznici v brněnských Bohunicích. Kdy padne verdikt, zatím není jasné. Líčení jsou naplánována na tento i příští týden.

Pokud manžela známé autorky ženských románů soud shledá vinným, hrozí mu až 18 let za mřížemi. Proces bude pokračovat v pátek, kdy budou vypovídat příbuzní spisovatelky a další svědci.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/Štěpánka Kadlečková

Zdroj fotografie: Krajský soud v Brně

Filed in: Česko

Comments are closed.