2:05 am - Neděle Říjen 21, 2018

Vlaky mezi Boleslaví a Mělníkem stojí kvůli sněhu

MLADÁ BOLESLAV – Na trati Mladá Boleslav – Mělník od středečního poledne nejezdí osobní ani spěšné vlaky. Podle informací Českých drah (ČD) jsou koleje zapadané závějemi a sněhová fréza je nestačí čistit. Pasažéry přepravuje náhradní autobusová doprava. Píše o tom agentura Media Press Servis/ROL.CZ. 

Ilustrační foto

ČD prozatím nevědí, kdy provoz na trati obnoví. Fouká vítr, sněží, a koleje jsou zaváté. Podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové bude vše záviset na postupu prací sněhové frézy a vývoji počasí.

Problémy na trati začaly ve středu v poledne. Mezi zastávkami Skalsko a Mšeno uvízl vlak s deseti cestujícími. Sněhová fréza se dostala na místo až v 17 hodin. „Cestující museli čekat ve vlaku, nebyl jiný způsob, jak se k nim dostat,“ popsala situaci mluvčí. Motorová souprava uvízla uprostřed pole. „Poblíž nebyla ani silnice, ani přejezd, zato obrovské závěje, kterými nešlo projít,“ řekla Pistoriusová.

Kolem 16 hodin uvízl na trati další vlak, tentokrát z opačné strany. Zůstal stát mezi Lhotkou u Mělníka a Mšenem. Fréza se k němu ale dostala hned. „Vlak musel vycouvat zpátky do stanice,“ podotkla mluvčí.

Dokud dráhy neobnoví dopravu na trati,  mezi městy pojede náhradní autobusová doprava.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/  Jolana Boháčková

Zdroj fotografie: www.cd.cz      

Filed in: Středočeský kraj

Comments are closed.