9:23 am - Pondělí Prosinec 17, 2018

V Protivíně zemřel řidič po střetu s vlakem, u Blatné další řidič

PROTIVÍN – Dvě tragické dopravní nehody se v pondělí dopoledne staly na Písecku a na Strakonicku. V prvním případě šlo o střet dodávky s vlakem v Protivíně, v druhém o srážku osobního auta s nákladním u Blatné na Strakonicku.

Jak pro ROL.CZ uvedla mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková, nehoda se stala na silnici I/20 u Blatné.

„Havarovalo tam osobní auto s nákladním. Příčiny a okolnosti tragické srážky jsou předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedla mluvčí s tím, že v osobním vozidle zemřel 68letý muž.

Dvě hodiny předtím vyjížděly záchranné složky i do Protivína na Písecku. Zde se na železničním přejezdu srazila dodávka s vlakem. Po nárazu táhla lokomotiva tranzit ještě asi 400 metrů před sebou. Automobil okamžitě zasáhl požár, který pak zasáhl i lokomotivu.

„Při nehodě byl zraněn strojvedoucí z lokomotivy, záchranná služba jej převezla do nemocnice. Řidič pekařské dodávky střet nepřežil,“ doplnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Při kolizi začala dodávka hořet, požár se rozšířil i na předek lokomotivy. Hasiči požár po několika minutách lokalizovali a pak uhasili. Výše vzniklé škody zatím není známá.

Od začátku roku zahynulo v souvislosti s dopravními nehodami na jihu Čech už sedm lidí. Jednalo se jak o smrtelná zranění řidičů, chodců a také motoristů v souvislosti se srážkou s vlakem.

Zdroj fotografie: HZSJčK

Filed in: Jihočeský kraj

Comments are closed.