10:28 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Fotbalisté Viktorie Plzeň nastoupí proti Schalke 04 na svém stadionu

PLZEŇ – Viktoria Plzeň může odehrát zápas Evropské ligy proti Schalke 04 v domácích Štruncových sadech. Poté, co inspektoři UEFA minulý týden navštívili plzeňskou DOOSAN Arenu, vydali oficiální souhlas k odehrání duelu na domácím hřišti.

Stadion Schalke 04

Rekonstruovaný stadion Západočechů tak 16. února uvidí duel mezi Viktorkou a Schalke 04. „Rozhodnutí jsme uvítali s nadšením, veškeré naše úsilí minulých týdnů jsme právě k tomuto směrovali. Během času zbývajícího do zápasu nás čeká spousta práce, přestože hodnotící zpráva UEFA nám nevytýká zásadní nedostatky. Chceme však pro fanoušky nachystat opravdu důstojné prostředí a udělat maximum pro nezapomenutelný zážitek,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí plzně Pavel Pillár.

Viktoria tak může řešit ceny vstupenek. „Veškeré informace o systému prodeje a cenách vstupenek zveřejníme během středy, samozřejmostí bude dostatečný časový úsek na uplatnění přednostního nákupu držitelů permanentek,“ upřesnil Pillár.

Odměna pro Plzeň a fanoušky

Rozhodnutí zástupců UEFA uvítali také trenér a kapitán mužstva. „Od začátku jsme preferovali odehrát tento zápas v Plzni. Jsme zde doma, známe každý metr hřiště. Především je to však odměna pro celé město a hlavně všechny naše fanoušky, kteří nám určitě připraví stejně bouřlivé prostředí, jako tomu bylo v dvacetitisícovém Edenu,“ vyjádřil se k tomu trenér Pavel Vrba.

„Doma je doma, stadion je nádherný a tohle bude fantastická premiéra. Budeme se sice muset poprat s menší kapacitou, ale alespoň to bude opravdu nefalšovaný viktoriánský kotel. Na místě je velké poděkování všem, kteří se o tuto možnost zasloužili. Moc se těšíme,“ dodal kapitán mužstva Pavel Horváth.

Odveta prvního kola Evropské ligy UEFA se pak odehraje 23. února v německém Gelsenkirchenu.

 Zdroj fotografie: flickr.com/Free-ers

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.