2:45 am - Sobota Říjen 20, 2018

VIDEO: Návrat krále. Henry rozhodl o výhře Arsenalu

Thierry Henry slaví gól.

LONDÝN – Jediným střelcem duelu 3. kola prestižního F.A. Cupu mezi Arsenalem a Leedsem United rozhodl brankou Thierry Henry. Čtyřiatřicetiletý nejlepší kanonýr klubové historie se v dresu milovaného celku představil po více jak čtyřech letech.

Když se na začátku druhého poločasu zvedl Thierry Henry ze střídačky a začal se rozcvičovat, zaplněný Emirates Stadium bouřil. Ještě více pak, když v 68. minutě nahradil marockého útočníka Šammacha.

Když jej v 78. minutě našel parádní kolmicí Alex Song a Henry svou pověstnou placírkou uklidil míč křížnou střelou po levé ruce gólmana Lonergana, svatostánek Arsenalu se otřásal v základech a hrozil zhřícením.

PRVNÍ GÓL THIERRY HENRYHO PO NÁVRATU DO ARSENALU
[youtube kTnWF3UrJ4Q 590 320]

Henry se rozběhl nejprve k jedné straně tribun a následně na střídačku do objetí svého „fotbalového otce“ Arséne Wengera, aby je zavalili všichni hráči Gunners včetně lavičky náhradníků. Lepší návrat nejlepšího fotbalisty klubové historie, který má před stadionem vlastní sochu, by nenapsali ani hvězdní hollywoodští scénáristé.

Henry vstřelil v dresu Arsenalu 227. branku ve 371. zápase. Ba co více, byla to branka vítězná, která poslala londýnského giganta do 4. kola F.A. Cupu přes houževnatého soupeře z Leedsu. Francouzský útočník je ve městě nad Temží na dvouměsíčním hostování z NY Red Bulls, který hraje zámořskou MLS. Již nyní je jisté, že návrat krále bude stát za to.

Zdroj foto: www.skysports.com

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.