2:08 am - Úterý Říjen 16, 2018

VIDEO: Když úřaduje „Železná pěst“. Přidá Kličko desátou obhajobu?

MNICHOV – Ve svém věku by už mohl dávno užívat vydělané peníze a soustředit svou energii na politickou kariéru. Místo toho si ale čtyřicetiletý Vitalit Kličko v sobotu stoupne opět do ringu, aby zkrotil dalšího vyzývatele v boji o pás mistra světa těžké váhy organizace WBC – Derecka Chisoru.

Vitalij Kličko

Devět let neví, co je to porážka v ringu. Celkem ji okusil ve své profesionální kariéře pouze dvakrát, pokaždé sporně. Nikdy nebyl knockoutován. V sobotu se Olympijské hale v mnichovském olympijském komplexu postaví k jubilejní desáté obhajobě pásu mistra světa těžké váhy organizace WBC.

Pojďme se nyní podívat na předešlých devět soubojů, ve kterých v ringu úřadovala více jak dvoumetrová a stodesetikilová „Železná pěst“ s přesností chirurga. Sedm z těchto devíti soubojů skončilo před časovým limitem.

První obhajoba – 11. prosince 2004 proti Dannymu Williamsovi (k.o. v 8. kole):
[youtube ZbP67uEayC0 590 320]

Druhá obhajoba – 11. října 2008 proti Samuelu Peterovi (rozhodnutí rozhodčího po 8. kole):
Nebohého Nigerijce a bývalého světového šampiona v osmi kolech zbil takovým způsobem, že ten zcela vyčerpán odmítl nastoupit do kola dalšího. O rok později jej vyprovodil z ringu i druhý z ukrajinského bratrského dua – Vladimir. Tomu trvala demolice Petera o dvě kola déle než staršímu sourozenci.

Třetí obhajoba – 21. března 2009 proti Juanu Carlos Gomezovi (k.o. v 9. kole):
Kubánec se před třemi lety chvástal, jak ukončí nadvládu staršího ze Kličků nad profesionálním ringem. Realita? V 9. kole byl nejprve nesprávně Kličko napomínám, aby následně Gomeze poslal k zemi a další minutu nebohého Kubánce honil mezi šestnácti provazy, než jeho trápení definitivně ukončil ringový sudí Daniel Van de Wiele.

Čtvrtá obhajoba – 26. září 2009 proti Chrisu Arreolovi (rozhodnutí rozhodčího v 10. kole):
[youtube eX8bZcB4wS8 590 320]

Pátá obhajoba – 12. prosince 2009 proti Kevinu Johnsonovi (vítězství na body po 12 kolech):
[youtube nNVrH7fAWrE 590 320]

Šestá obhajoba – 29. května 2010 proti Albertu Sosnowskému (k.o. v 10. kole):
Polský bijec dostal překvapivě šanci utkat se s ukrajinským šampiónem, přestože v žebříčku WBC zaujímal až pozici ve druhé desítce, na sjednoceném světovém žebříčku figuroval ve třetí desítce. Zápas podle toho také vypadal, Sosnowski sice předvedl srdnatý výkon, v desátém kole ale zničený padl k nohám o více jak deset centimetrů a dvacet kilo většího Ukrajince.

Sedmá obhajoba – 16. října 2010 proti Shannonu Briggsovi ( vítězství na body po 12 kolech):
[youtube chm8L-ms6Qk 590 320]

Osmá obhajoba – 19. března 2011 proti Odlanieru Solisovi (k.o. v 1. kole):
[youtube 8-qnJyIM9gw 590 320]

Devátá obhajoba – 10. září 2011 proti Tomaszovi Adamkovi (k.o. v 10. kole):
Také Sosnowského krajan a v té době světová trojka působil proti Kličkovi jako školák, který stojí proti přísnému panu učiteli. Adamek byl na domácí půdě naprosto bez šance na úspěch od prvního kola, otázkou pouze bylo, jak dlouho v ringu vydrží. Jeho devastace trvala něco málo přes devět kol, poté se na to již ringový sudí nemohl dívat a souboj ukončil.

Zdroj fotografie: boxingsociety.com

Filed in: Ostatní sporty, Sport

Comments are closed.