10:49 am - Pondělí Říjen 22, 2018

VIDEO: Berdych nepodal soupeři ruku. Almagro ho „sestřelil“

MELBOURNE – Hodně zlé krve nadělal duel 4. kola na Australian Open mezi Tomášem Berdychem a Nicolasem Almagrem. Český tenista totiž svému soupeři odmítl po vítězném míčku podat ruku za to, že ho Španěl při jedné z výměn zblízka nebezpečně trefil do ruky.

Tomáš Berdych

Celý incident se odehrál ve čtvrtém setu za stavu 5:5 a 30:0 ve prospěch Almagra. Berdych se po svém podání rozhodl vydat k síti, ovšem španělský tenista tvrdou ránou svého protivníka doslova „sestřelil“.

„Můžete mě kritizovat, můžete říct svůj názor, ale 5:5, 0:30 volný celý kurt a chtěl mě trefit do obličeje ze tří metrů. Když máš celý kurt volný, tak se to nedělá. Je to stejné jako s tím podáním ruky, ale co je moc, to je moc! Jsem tenista a ne ragbista,“ sdělil Berdych na svém facebookovém profilu.

„Myslím, že jsem hrál jen tak, jak mi dovolil a odcházím z tohoto incidentu se vztyčenou hlavou. Omlouval jsem se. Cítím podporu veřejnosti, lidé viděli, co se stalo, a udělali si názor,“ řekl pro španělská média Almagro

„V minulém zápase se mi s Wawrinkou stala podobná věc, trefil mě do prsou, omluvil se a to bylo vše. Je fakt, že to tentokrát bylo ve vypjaté chvíli za stavu 0:40, ale takové věci prostě k tenisu patří,“ dodal Španěl.

ALMAGRO NAPÁLIL MÍČEK DO BERDYCHA HODNĚ ZBLÍZKA

[youtube qxFA14toix4 590 320]

Diváci vyprovodili vítěze pískotem

Českou tenisovou jedničku tenhle moment natolik rozlítil, že Almagrovi po utkání nepodal ruku. „Rozhodl jsem se tak, ruku mu nepodal a nemám z toho dobrý pocit. Ale když vás chce někdo trefit do obličeje, tak to není hezké,“ obhajoval se hráč na sedmém místě světového žebříčku.

Jak je vidět na přiloženém videu, Berdych po konci utkání místo toho, aby se šel k síti poplácat po ramenou se svým soupeřem, tak zamířil rovnou na umpir k rozhodčímu. Almagrovi gestem vzkázal, že s ním si ruku nepodá. Tohle se zase nelíbilo australskému publiku, které rodáka z Valašského Meziříčí vyprovodilo z kurtu pískotem.

Berdycha ale může těšit, že se poprvé ve své kariéře probojoval na Australian Open do čtvrtfinále, kde ho čeká jeden z velkých favoritů na celkový triumf Španěl Rafael Nadal.

BERDYCH RUKU ALMAGROVI NEPODAL

[youtube EZTTONssuiw 590 320]

Zdroj fotografie: flickr.com/robbiesaurus

Související:

Filed in: Sport, Tenis

Comments are closed.