2:48 am - Sobota Říjen 20, 2018

VIDEO: Nejzajímavější momenty z Australian Open

MELBOURNE – Podívejte se společně s RegionOnline.cz (ROL. CZ) na několik fantastických tenisových videí. Na letošním Australian Open jsou k vidění opravdu zajímavé věci. Odehraných je teprve sedm dní,  ale bylo se na co koukat.

Roger Federer

O tom, jak se rozběsnil kyperský tenista Marcos Baghdatis jsme vás už informovali. Podobných excesů se objevilo více a také byly potrestány. Teď se pojďme spíše zaměřit na to, co pozoruhodného ukázali tenisté na kurtech.

V zápase prvního kola pobavil diváky Roger Federer, i když jeho tweener čelem k síti nebyl ve hře. Stalo se tak v utkání proti Alexanderu Kudryavtsevovi, kterého Švýcar udolal ve třech setech.

[youtube F1YikxcXzH0 590 320]

Vítězný fiftýn přinesl podobný tweener, i když hraný zády k síti, Novakovi Djokovičovi. Tento úder zahrál v utkání prvního kola proti Paolovi Lorenzimu, kterému nadělil dva kanáry.

[youtube Kx53yKQmVL0 590 320]

V prvním kole se proti Andymu Murraymu postavil Ryan Harrison. Američan zápas sice ve čtyřech setech prohrál, diváci se ale určitě nenudili.

[youtube kXJR6vsHZ4s 590 320]

Rumunka Sorana Cirsteaová vyřadila v prvním kole jednu z favoritek na titul Samanthu Stosurovou. Největší podíl na tom měl její výborný forehand.

[youtube ldVeKciMgBw 590 320]

Ve druhém kole vyřadila v italském souboji Romina Oprandiová favorizovanou Francescu Schiavoneovou ve dvou setech. Povedlo se jí to i díky této neuvěřitelní výměně na síti.

[youtube y4eR6bP50_s 590 320]

Nasázet čtyři esa v řadě, to jen tak někdo nesvede. V této disciplíně je přeborníkem fenomenální Roger Federer. Napodobit FedExe se ale v prvním kole rozhodla Serena Williamsová. Odehrát gem za pouhých 54 sekund pomocí čtyř es za sebou se jí podařilo proti Tamiře Paszekové. Rakušanka si na míček ani nešáhla. Mezi ženami je to, co se povedlo třicetileté Američance, vyloženě raritou.

[youtube A7ZihSSfS-o 590 320]

Zápas Williamsové s Paszekovou přinesl ale spoustu zajímavých výměn, takže diváci se opravdu nenudili. Bylo jich tolik, že vydaly na dvanáctiminutové video.

[youtube CCdwCTvdJ7Y 590 320]

V zápase třetího kola pak bavil především Michael Llodra. Ten sice přes Andyho Murrayho neprošel, ale diváci mohli žasnout nad několika exhibičními údery. Nejvíce toho bylo k vidění v posledním gemu druhého setu: Llodrův míček kolem sloupku, tweener, nějaké kraťasy i loby a dokonce pády. Proč chodit na exhibici, když se stačí jít podívat na zápas mezi Murraym a Llodrou?

[youtube 2zcRLU6nvpM 590 320]

Na závěr ještě ukázka toho, že i rozhodčí je jenom člověk a splést se může každý. Kader Nouni je považován za jednoho z nejlepších rozhodčí na okruhu, ve druhém kole však poškodil Davida Nalbandiana, který kvůli jeho rozhodnutí na turnaji skončil.

Že chybně opravil čárového rozhodčího, by ani tak nevadilo, to se může stát. Ale to, že pak Nalbandianovi nepovolil ověřit dopad míčku jestřábím okem, nechápe  nikdo. V pátém setu tak Argentinec podlehl Johnu Isnerovi 8:10, ale vše mohlo být jinak.

[youtube 1JlJm2cZJ-k 590 320]

Související:

Zdroj fotografie: flickr.com/Perunotas TV

Filed in: Sport, Tenis

Comments are closed.