10:27 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Venezuelanům se nelíbí chování Chavezovy dcery. Fotí se s s dolary

CARACAS – Rosinés Chávezová, čtrnáctiletá dcera venezuelského prezidenta Huga Cháveze, opět pobouřila tisíce Venezuelanů. Na internetovém serveru Instagram zveřejnila fotografii, na které pózuje s balíkem amerických dolarů. Její otec přitom přísně kontroluje devizový trh. 

Dcera Huga Cháveze neustále „vylepšuje“ rodinnou image. Nejdřív provokovala svou fotografií s americkým zpěvákem Justinem Biebrem, teď se svým iPhonem vyfotila, jak vykukuje zpoza amerických dolarů.

Venezuelané mají problémy vyměnit venezuelské Bolívary za zahraniční měnu, protože vláda již skoro deset let kontroluje devizový trh. Dostávají do tak do situací, kdy nemají finanční prostředky na dovolenou ani k obchodování.

S dolary se obchoduje na černém trhu

Devizové kontroly vyvolala venezuelská státní agentura CADIVI v roce 2003. Povoleno je pouze 3000 dolarů na hlavu za jeden rok. CADIVI je v zemi známá jako jedna z nejzkorumpovanějších institucí a pro Venezuelany s dostatkem známostí není těžké získat „podpultové“ dolary. Ti, kteří podobnou možnost nemají, se musí po zahraničních měnách poohlédnou na černém trhu, kde je ale cena za jeden Americký dolar dvakrát vyšší.

Obhájci Chávezovi dcery upozorňují, že bankovky na fotografii mají hodnotu pouze jeden a pět dolarů a nepřekračují stanovený limit.

Zdroj fotografie: youtube.com

Filed in: Amerika

Comments are closed.