6:48 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Věda rozhodně nemusí být nuda

OSTRAVA – Unikátní systém popularizace vědy a techniky představí v pondělí a úterý v Ostravě jeho tvůrci. ROL.CZ o tom informovala mluvčí Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava Eva Kijonková.

Do Ostravy mezi jinými přijede také uznávaný autor licence pro rozvoj technické tvořivosti dětí “Kids and Science” Dick Wife. Speciální konference za jeho účasti se koná v prostorách Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Zahájení je naplánováno na 10 hodin v pondělí 20. února.

 Pro žáky, rodiče a pedagogy

 „Unikátnost systému, který zastřešuje naše VŠB-TU, spočívá v tom, že vědu a techniku představujeme nově a moderně dětem a žákům, pedagogům i rodičům,“ uvedla Kijonková.

 V posledních letech se stále méně studentů hlásí ke studiu na technické obory a zejména strojírenské firmy úbytek takto vzdělaných lidí začínají velmi pociťovat. Proto by mohla popularizace vědy a techniky jinou modernější formou opět zaujmout mladé lidi  a přilákat je k tradičním oborům, které se studují na technických středních a vysokých školách.

Foto: vsb.cz

Filed in: Česko, Moravskoslezský kraj, Ostrava, Regiony a obce

Comments are closed.