7:51 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Valašsko hlásí nejlepší podmínky k lyžování za poslední roky

ROŽNOVSKO – Vynikající sněhové podmínky hlásí lyžařská střediska v okolí Rožnova pod Radhoštěm – Pustevny, Soláň, Pod Soláněm, Solisko, Mečová, U Sachovy studánky, Rališka, Klema–Bumbálka, Veselá, Búřov a Bílá. Informuje o tom agentura MDPS/ROL.

„Máme tady asi osmdesát centimetrů sněhu, svah je upravený. Dnes se bude lyžovat do 17 hodin,“ informoval majitel vleku Mečová Zdeněk Maceček.

Začátečníci i pokročilí se mohou vydat k Sachově studánce, kde je pro ně připravený kurz snowboardingu. „Od 18 do 21 hodin bude večerní lyžování,“ zdůraznila Iva Chovancová ze střediska U Sachovy studánky.

Ski areál Rališka zase nabízí kromě standardních služeb také dvousedačkovou lanovou dráhu. „Je první ve Zlínském kraji a nejlevnější v republice, navíc zdarma pro dítě do šesti let v doprovodu dospělého,“ prozradil provozovatel Josef Vaníček. Dodal, že jejich odbavovací systém používá bezkontaktní čipové karty, registrované i přes oblečení, takže je při průchodu turnikety nemusejí lyžaři  předkládat. „Podmínky k lyžování jsou teď nejlepší za několik posledních let,“ shrnul Vaníček.

Zdroj foto: skialpin.cz
Zdroj textu: MDPS/ROL/Eva Lhoťanová

Filed in: Česko, Zlínský kraj

Comments are closed.