7:51 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Václav Neckář opět v kurzu

ČESKO – Václav Neckář, legenda české hudební scény, je v poslední době zase o něco víc vidět. Jeho popularita opět stoupla, a to i mezi mladými posluchači. Jeho umělecký comeback začal především poté, co se skupinou Umakart natočil úvodní píseň Půlnoční k filmu Alois Nebel, který vyšel již loni, a pokusil se zabojovat o oscarovou nominaci. Tklivá Půlnoční se stala obrovským hitem a není dne, kdy by se v českých rádiích nehrála. Václav Neckář tím nepochybně dokázal, že zdaleka ještě nepatří do starého železa.

S kapelou svého bratra Jana Neckáře Bacily společně hrají už od roku 1971 a jejich program na letošní rok je doopravdy nabitý. Koncerty začaly 30. ledna vystoupením v Kolíně a nezastaví se až do 22. prosince.

Nejvíce koncertů však připadá právě na nastávající únor, kdy vystupují prakticky každý druhý den. Na Václava Neckáře a Bacily se mohou těšit jak pražští posluchači, kde 1. února vystoupí v divadle Hybernia, tak například publikum ve Velkém Meziříčí, Strakonicích, Brně, Plzni i Frýdku-Místku.

Úspěšná umělecká dráha

Zasloužilý umělec (1986) má za sebou bohatou pěveckou i hereckou kariéru. Zahrál si například v oscarových Ostře sledovaných vlacích nebo ve Skřiváncích na niti oceněných Zlatým medvědem z  filmového festivalu v Berlíně, a samozřejmě v nezapomenutelné hudební pohádce Šíleně smutná princezna.

Co se hudby týče, není zdaleka jen popovým zpěvákem, jak si ho mnozí pamatují z éry Golden Kids, kdy spolupracoval s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou, ale právě s bratrovou kapelou Bacily natočil několik úspěšných rockových alb, jako Tomu, kdo nás má rád (1974) nebo Podej mi ruku (1980).

Zdroj: vaclavneckar.cz
Zdroj fotografie: wikipedia.org/Kirk

Filed in: Hudba

Comments are closed.