3:07 am - Sobota Říjen 20, 2018

Policií utajená vražda důchodkyně se stala v Kardašově Řečici

KARDAŠOVA ŘEČICE – Vražda, kterou doposud jihočeští kriminalisté z taktických důvodů tají, se loni na jaře stala v Domě s pečovatelskou službou v Kardašově Řečici na Jindřichohradecku. Pro Media Press Servis/ROL.CZ to ve čtvrtek potvrdil dobře informovaný zdroj žijící v objektu.

Ilustrační foto

Redakci Media Press Servis/ROL.CZ se podařilo zjistit, že zavražděnou měla být zhruba osmdesátiletá obyvatelka domova, kde žila od roku 2003.

„Loni v březnu ji našli ležet v posteli bez známek života. Lékařka, která přijela konstatovat úmrtí, ale nechala zavolat policii. Něco se jí nezdálo a měla podezření na vraždu. To se prý pitvou potvrdilo,“ svěřil se důvěryhodný zdroj ze seniorského domu.

Zřejmě ji někdo udusil polštářem

Důchodkyni měl pachatel, po kterém kriminalisté zatím stále pátrají, zřejmě udusit polštářem. Motiv činu je však nejasný. Policisté uvedli, že nešlo o loupežný ani sexuální motiv. „Jsme z toho zděšení a oni vraha pořád nemají,“ řekla jedna z obyvatelek domova v Kardašově Řečici.

Policie také některým lidem, včetně zaměstnanců, odebírala vzorky DNA. Zatím se  ale viníka nepodařilo určit.

V seniorském domě už zmizela záhadně jedna žena

Jedná se o stejný seniorský dům, v němž žila a v roce 2006 záhadně zmizela obyvatelka Milada Bezemková. Doposud se jí najít nepodařilo, a to ani živou, ani její tělo. Policisté jsou ve slepé uličce, stejně, jako v případu zmizelé důchodkyně.

„V roce 2011 se na území Jihočeského kraje stalo celkem 16 vražd, z toho 14 případů jsme objasnili. Jeden neobjasněný je z Českého Krumlova. Druhý se stal v seniorském domě na Jinřichohradecku, ale k tomu nebudeme z taktických důvodů nic sdělovat,“ informoval na středeční tiskové konferenci krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/René Kekely

Zdroj fotografie: Kardašova Řečice

Filed in: Jihočeský kraj

Comments are closed.