5:13 am - Pátek Říjen 19, 2018

Unikátní výstava obrazů za miliony Černá slunce je k vidění i během svátků

Ostrava/ Přes miliardu korun jsou odhadovaná díla umělců vystavených v Galerii výtvarného umění v Ostravě na unikátní výstavě „Černá slunce. Odvrácená strana modernity 1927 – 1945“.

Výstava představuje české umění z let 1927 až 1945 a návštěvníkům představí zhruba čtyřicet významných autorů a dvě stovky děl milionových hodnot. Ukáže rozmanité postoje autorů zařazených do škatulky moderní umění. 

K cenným kouskům patří za dvacet milionů vydražený obraz Spící světoznámé česko-francouzské malířky Toyen. Návštěvníci uvidí také obrazy Jindřicha Štyrského, Josefa Šímy, Emila Filly, Jana Zrzavého, Josefa Lady, Aloise Wachsmana, Františka Janouška, Vincence Makovského, Františka Tichého, Augustina Ságnera, Františka Koblihy, Josefa Váchala, Josefa Wagnera, Zdeňka Rykra, Aléna Diviše, Františka Muziky, Františka Hudečka, Františka Grosse, Miroslava Háka, Františka Drtikola a Karla Teigeho. Objeví se i autoři ze Slovenska, jako Cyprián Majerník, Jakub Bauernfreund a André Nemeš. Vystavovaná díla zapůjčily prestižní galerie i soukromí sběratelé.

Vstupné pro dospělého návštěvníka je sto korun, v neděli je vstup zdarma.

Otevřeno je od úterý do neděle od deseti ráno do šesti hodin odpoledne.  O  svátcích je otevírací doba upravená. V sobotu 24. prosince je otevřeno od 10 do 14 hodin, v neděli 25. prosince od 14 do 18 hodin. Od 27. do 31. prosince je otevřeno do 10 do 18 hodin.  V neděli 1. a v pondělí 2. ledna je galerie zavřená. Výstava potrvá do 4. března.

Filed in: Moravskoslezský kraj

Comments are closed.