2:06 am - Neděle Říjen 21, 2018

Snímek Umělec získal na francouzských Césarech šest cen

PAŘÍŽ – Sedmatřicátý ročník francouzského filmového festivalu, který uděluje ceny César, již zná vítěze. Mezinárodně úspěšný snímek Umělec od Michela Hazanaviciuse získal cenu za režii a bodoval i v dalších pěti kategoriích. Zklamáním byl neúspěch Jeana Dujardina.

Snímek Umělec (The Artist), který má slušně našlápnuto i na Oscary (nominace v 10 kategoriích), připravil svým tvůrcům a protagonistům příjemné okamžiky. Páteční předávání cen francouzské filmové akademie naprosto ovládl, když získal šest cen: za režii, za hudbu, kameru a dekoraci a nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Bérénice Béjoová, která ztvárnila roli Peppy Millerové, neskrývala nadšení a při předávání cen prohlásila: „Mami, tati, mám cenu!“

Zklamáním byl neúspěch Jeana Dujardina, hlavního hrdiny Umělce, který sošku za nejlepší mužský herecký výkon nezískal, ačkoliv byl považován za favorita. Cenu v této kategorii získal Omar Sy za svůj výkon ve francouzském filmu Nedotknutelní (Intouchables).

Tradice udělování Césarů vznikla v roce 1975 a slavnostní ceremonie se každoročně odehrává v pařížském Théâtre du Châtelet. Letošní filmový král, Umělec, se svými šesti cenami zařadil mezi patnáct nejlepších filmů. Nejúspěšnějším snímkem v historii udělování Césarů je Cyrano z Bergeracu z roku 1990, který uspěl hned ve 13 kategoriích.

Zdroj: leparisien.fr
Zdroj fotografie: leparisien.fr

Filed in: Aktuálně, Film a TV, Kultura

Comments are closed.