2:07 am - Úterý Říjen 16, 2018

Za týrání vnučky vyvázla babička jen s podmínkou

PRAHA – Jen dvouletou podmínku s odkladem na čtyři roky vyfasovali u okresního soudu pro Prahu-západ dva pěstouni, kteří týrali šestiletou holčičku. Původně dvojici hrozilo až osm let vězení.

Na případ upozornil loni v únoru deník Právo. Podle jeho zjištění pěstouni dívenku bili, vyháněli ji bosou na sníh a nutili ji chodit po žhavých uhlících.

Dívce dokonce hrozila amputace nohou, lékařům se jí ale nakonec podařilo zachránit.

Holčička byla ve velmi zuboženém stavu, proto byla ihned převezená do Klokánku v Hostivicích. Pěstouni – babička s přítelem,  měli v péči celkem šest dětí. Všechny byly jejich biologickými vnoučaty – dětmi dcer pěstounky.

Holčička měla omrzliny od stání na sněhu

Hlavní líčení bylo kvůli věku oběti a závažnosti případu neveřejné. Státní zástupce Petr Bláha obžaloval muže a ženu z pěstounské rodiny z trestných činů týrání svěřené osoby a ohrožení výchovy dítěte.

Předsedkyně trestního senátu Ivana Nefová při čtení rozsudku uvedla, že dívka při stání na sněhu utrpěla omrzliny třetího až čtvrtého stupně. Její zranění soudní znalci označili za středně těžké. Informuje o tom server aktualne.cz.

Státní zástupkyně i obhájci obžalovaných si ponechali lhůtu, při které se mohou proti rozsudku odvolat. Jeden z advokátů to zvažuje, protože podle něj o vině pěstounů rozhodly pouze nepřímé důkazy. Podle soudkyně pěstouny usvědčily zejména výpovědi zaměstnanců hostivického Klokánku i svěřené dívky. Ty označila za věrohodné.

Zdroj fotografie: insolvencnirizeni.websnadno.cz

Filed in: Česko, Právo

Comments are closed.