1:17 am - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Dva roky týral svou sestru. Nejen sekerou

BRUNTÁL – Bruntálští kriminalisté v pondělí umístili do vazby čtyřicetiletého muže z Brantic, který od roku 2010 fyzicky i psychicky týral svou sestru. Podnapilý jí pravidelně vyhrožoval zabitím. V pondělí to pro agenturu Media Press Servis/ROL.CZ uvedla Pavla Tušková, mluvčí bruntálské policie.

Ilustrační foto

Poslední útok se odehrál v pátek, kdy agresivní podnapilý muž uhodil svou sestru do tváře a následně tloukl sekerou do příčky jednoho z pokojů. Policisté, kteří dorazili na místo, muži naměřili 2,42 promile alkoholu v krvi a převezli ho na záchytnou stanici.

„Dalším vyšetřováním jsme zjistili, že svou sestru týral už od roku 2010, proto policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání kvůli týrání osoby žijící ve společném obydlí,“ uvedla Tušková.

Udeřil ji sekerou a dusil polštářem  

Podle týrané ženy se muž pravidelně opíjel a poté jí vyhrožoval zabitím. Když vcházel do jejího pokoje, slovně ji napadal a v ruce držel sekeru a řetěz. Ženu přitom několikrát udeřil tupou stranou sekery do různých částí těla a bil ji pěstmi do obličeje.

„Při posledním napadení muž sestru dusil polštářem a nechal toho až tehdy, když poškozená dělala, že je mrtvá. Když poté zjistil, že stále dýchá, opět ji fyzicky napadl,“ dodala mluvčí s tím, že trestní stíhání muže je v současné době vedeno vazebně.

Útočníkovi hrozí až osmileté vězení.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/Jana Golíková

Zdroj fotografie:  policie.cz

Filed in: Moravskoslezský kraj

Comments are closed.