7:08 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Zahraniční lékaři vyšetřili Tymošenkovou, má vyhřezlou plotýnku

KYJEV – Palčivé bolesti zad Juliji Tymošenkové způsobuje vyhřezlá plotýnka. Takový je závěr německých a kanadských lékařů, kteří Tymošenkovou ve vězení v úterý a ve středu vyšetřovali.

Julija Tymošenková

Podle zahraničních lékařů bude třeba Tymošenkovou operovat, a to mimo zdi věznice, v níž si Tymošenková odpykává sedmiletý trest za překročení pravomocí.

Ukrajinská tisková kancelář informace nepotvrdila. Informuje pouze o tom, že Tymošenková předala obálku s diagnózou ukrajinskému ministerstvu zdravotnictví, poté co se s jejím obsahem sama seznámila. Náměstkyně ministra zdravotnictví  Rajisa Mojsejenková uvedla, že závěry zahraničních lékařů se příliš neliší od diagnózy ukrajinských odborníků,  blíže je ale nespecifikovala.

Tymošenkovou od nástupu do vězení trápí palčivé bolesti v oblasti bederní páteře, které ji prý znemožňují pohyb. Její právníci tvrdí, že odsouzená se musí spoléhat na pomoc spoluvězňů.

Tymošenková dlouho nechtěla dovolit, aby ji vyšetřili ukrajinští lékaři. V pondělí do Kyjeva přijel tým mezinárodních doktorů z Německa a Kanady, kteří Tymošenkovou v průběhu úterý a středy podrobili důkladném vyšetření. Nakonec byl podepsán protokol, podle něhož mohli být zdravotní prohlídce přítomni i ukrajinští odborníci. Výsledky pak předali němečtí lékaři v zapečetěné obálce Tymošenkové.

Zdroj fotografie: wikipedia.org

Související články:
http://www.regiononline.cz/2012/02/15/tymosenkova-lekari-vysetreni/

Filed in: Evropa, Ukrajina

Comments are closed.