12:34 pm - Středa Říjen 17, 2018

Tyčkařka Isinbajevová vytvořila halový světový rekord

STOCKHOLM – Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová vytvořila na čtvrtečním atletickém mítinku XL Galan ve švédském Stockholmu nový světový halový rekord výkonem 501 centimetrů. Informuje o tom server atletika.cz.

Jelena Isinbajevová

Isinbajevová, která je zároveň držitelkou absolutního světového rekordu 506 centimetrů, zlepšila své halové maximum 500 centimetrů z roku 2009 z ukrajinského Doněcku.

Devětadvacetiletá rodačka z Volgogradu se po nepřesvědčivých výsledcích na velkých akcích a výkonnostnímu útlumu vrátila ke svému původnímu kouči Jevgeniji Trofimovovi. Ve Stockholmu zdolala výšku 472 cm na druhý pokus. Hned napoprvé byla úspěšná i na laťce posunuté o decimetr výše.

Poté už jako jisté vítězka mítinku se třetím skokem přenesla i přes 492 cm, čímž se posunula do čela letošních tabulek. Dvojnásobná olympijská vítězka a světová šampionka si nechala následně od pořadatelů nastavit stojan na 501 cm a napodruhé vytvořila nový halový světový rekord.

“Musím hrozně moc poděkovat svému trenérovi a taky fanouškům,” řekla Isinbajevová, která skočila o 29 centimetrů víc než druhá Britka Holly Bleasdaleová a třetí Yarisley Silvaová z Kuby.

Šedesátku vyhrál Robles

Závod mužů na 60 metrů překážek ovládl Kubánec Dayron Robles, který zvítězil před svým krajanem Orlandem Ortegou. Jedna z největších hvězd mítinku Lioe Sianga byl diskvalifikován. Na čtyřstovce byli nejrychlejší Grenaďan Kirani James a Patricia Hallová z Jamajky. Osmistovku vyhrál Mohammed Aman z Etiopie.

Páté zdolání dvoumetrové hranice v této halové sezoně si připsala ruská výškařka Anna Čičerová.

Zdroj: Media Press Servis / ROL.CZ / Petr Hašek
Zdroj fotografie: flickr.com/marcopako

Filed in: Atletika, Sport

Comments are closed.