2:22 am - Úterý Říjen 16, 2018

V Bystřici vytvoří jedineční turistické centrum

BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM – Město obdrží téměř 116 milionů z evropských fondů na vybudování jedinečného turistického areálu. Hotový by měl být do konce roku 2015. Informaci přináší agentura Media Press Servis/ROL.CZ.

Ilustrační foto

Město dá na stavbu z vlastního rozpočtu jen necelých 13 milionů. „Bude to zcela zásadní počin při rozvoji turistického ruchu na Bystřicku i na celé Vysočině,“ řekl Josef Vojta, místostarosta města Bystřice nad Pernštejnem.

Turistické centrum bude zahrnovat Centrum zelených vědomostí, vesnický skanzen, moderní ekopavilon a další části. V centru se návštěvníci seznámí s vývojem takzvaných zelených vědomostí za uplynulá dvě století. Motto projektu je „Od minulosti k budoucnosti“ a promítne se v architektuře areálu. Návštěvníci uvidí rekonstruovaný zámeček z 19. století, skanzen lidových staveb i moderní budovu, která využívá technologie 21. století.

Truhlářství, kovářství a další ukázky řemesel uvidí návštěvníci v bývalém hospodářském dvoře Mitrovských. Moderní ekopavilon představí novinky v oblasti využívání obnovitelných zdrojů energií. Na přilehlých pozemcích návštěvník pozná pěstování tradičních plodin Vysočiny, sad původních dřevin a revitalizovaný přírodní biotop. Vznikne tu také 2,3 kilometru dlouhá stezka pro jezdce na koních.

 

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/Michal Vogl

Zdroj fotografie:  Bystřice nad Pernštejnem

Filed in: Kraj Vysočina

Comments are closed.