2:48 am - Sobota Říjen 20, 2018

Rodiče podali trestní oznámení kvůli azbestu

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Trestní oznámení na neznámého pachatele podalo v pondělí sdružení rodičů žáků ze Základní školy Máj kvůli problémům s azbestem v této škole. „Oznámení by mělo pomoci najít viníka, který celou situaci zavinil,“ sdělil pro Media Press Servis ROL.CZ Radovan Pekárek, zástupce rodičů.

Ilustrační foto

Magistrát už vybral firmu, která již začala pracovat na sanaci škol zamořených azbestem po zateplovacích pracích. Náklady na odstranění zátěže budou 17,6 milionu korun. Vedení města sdělilo, že musí nejprve napravit situaci, a pak až hledat konkrétního viníka. To se však nelíbí rodičům a nechtějí čekat.

„Chceme, aby se celá věc pořádně vyšetřila, a doufám, že pokud policie najde viníka nebo viníky, budou za to také náležitě potrestáni,“ uvedl Radovan Pekárek.

Doprava žáků vyjde na 200 tisíc korun

Obě budovy škol na Máji jsou od loňského listopadu uzavřené, děti navštěvují pět škol v Budějovicích a v okolí. Město žákům zajišťuje dopravu, což magistrát vyjde měsíčně na 200 tisíc korun. K tomu musí nyní zafinancovat sanaci školních budov. To jsou peníze, které musel magistrát uvolnit ze svého rozpočtu a byl nucený sáhnout i do finančních rezerv.

Žáci i učitelé by se do svých škol měli vrátit nejpozději do začátku dubna letošního roku.

Zdroj textu: Media Press Servis ROL.CZ/René Kekely

Zdroj fotografie: Základní škola Máj

Filed in: Jihočeský kraj

Comments are closed.