6:48 pm - Úterý Říjen 23, 2018

TOP 10 zimních přestupů v Gambrinus lize

PRAHA – Už v pátek 17. února odstartuje pražským derby na Julisce mezi Duklou a Žižkovem jarní část fotbalové Gambrinus ligy. Portál RegionOnline.cz (ROL.CZ) proto vybral deset nejzajímavějších přestupů, které se „upekly“ v zimní přestávce.

Logo fotbalové Gambrinus ligy

1. Tomáš Řepka (ze Sparty do Českých Budějovic)

Jednoznačně největší bombou byl přesun zkušeného Tomáše Řepky ze Sparty do Českých Budějovic. Řízný stoper se stal na Letné nadbytečným hráčem a vedení klubu s ním v prosinci minulého roku rozvázalo smlouvu. Na spadnutí byl jeho odchod do Plzně, ovšem nakonec se Řepka dohodl na angažmá na jihu Čech.

2. Tomáš Přikryl (z Olomouce do Sparty)

Talentovaný ofenzivní fotbalista by měl být jedním ze základních stavebních kamenů nové Sparty. Příchod Tomáše Přikryla si vyžádal nový sportovní generální manažer pražského celku Jaroslav Hřebík, pod kterým hrál na loňském stříbrném mistrovství Evropy hráčů do 19 let. Spekuluje se, že Sparta za tohoto mladíka Olomouci vysázela až 15 milionů korun.

3. Mario Holek (z Dněpropetrovsku do Sparty)

Pětadvacetiletý člen širšího kádru reprezentace přichází z Dněpropetrovsku. Defenzivní záložník fotbalově vyrostl v Brně, jehož prvoligový dres oblékal už od osmnácti let. Na Letné podepsal čtyřletou smlouvu a trenéři s ním počítají do základní sestavy, což napověděly i přípravné zápasy, ve kterých Holek pravidelně nastupoval.

4. Václav Procházka (z Mladé Boleslavi do Plzně)

Po čtyřech letech se do Plzně vrací Václav Procházka, kterému nedělá problémy hrát v obraně či v záložní řadě. Do kádru mistrovského celku se defenzivní univerzál stěhoval z Mladé Boleslavi zejména proto, že Viktoria hledala důstojnou náhradu za Davida Bystroně. Ten byl totiž za dopingový nález potrestán dvouletým zákazem činnosti.

5. Tomáš Berger (z Dukly do Plzně)

Mladší syn někdejší velké sparťanské legendy Jana Bergera byl u vzestupu a návratu Dukly až do první ligy. Rychlonohý ofenzivní fotbalista uchvátil fotbalovou veřejnost svými stabilními výkony a jeho kvalit si všimli na západu Čech. Šestadvacetiletý Berger by svým stylem mohl výborně zapadnout do herního stylu Viktorie.

6. Milan Škoda (z Bohemians 1905 do Slavie)

Talentovaný útočník se sice na podzim trápil, ovšem v přechozích sezonách podával v dresu „klokanů“ velmi dobré výkony a vždy patřil k nejlepším střelcům Pražanů.

7. Tomáš Wágner (z Příbrami do Plzně)

Na podzim nastřílel sedm gólů a výraznou měrou se podílel na přezimování Příbrami na šesté příčce tabulky Gambrinus ligy. Nyní od něj očekávají góly v Plzni.

8. Tomáš Vaclík (z Žižkova do Sparty)

Nebýt jeho zákroků, byl by Žižkov na posledním místě s podstatně horším skóre. Gólman, který prošel všemi mládežnickými reprezentacemi, odešel do Sparty, kde bude bojovat o pozici brankářské jedničky s Milanem Švengrem.

9. Dušan Melichárek (z Malmö do Slovácka)

Osmadvacetiletý brankář bude pro mnohé české fanoušky velkou neznámou. V roce 2005 odešel zkusit štěstí do Švédska, kde si svými výkony udělal dobré jméno. Do Slovácka, kde s velkým fotbalem začínal, se vrací po dlouhých osmi letech.

10. Jakub Podaný (ze Sparty do Olomouce)

Kmenový fotbalista Sparty by se dal v jistém slova smyslu nazvat obětním beránkem. Z Letné totiž odešel na hostování do Olomouce, ze které opačným směrem putoval trenér Václav Jílek, o jehož služby stál nový sportovní generální manažer pražského celku Jaroslav Hřebík. Je ofenzivně laděný a útočná hra Sigmy by mu měla sedět.

Zdroj fotografie: fotbal.cz

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.