2:10 am - Neděle Říjen 21, 2018

Murdoch vydal nový nedělník The Sun

LONDÝN – Rupert Murdoch a jeho mediální společnost News Interentional rozšiřuje trh bulvárních médií. Dnes vyšlo první číslo nové nedělní verze nejprodávanějšího britského bulvárního listu The Sun. Informuje o tom agentura Reuters.

Rupert Murdoch

Vydání nového The Sun on Sunday přihlížel sám Murdoch. Nedělní The Sun se přidržuje rodinného ladění sobotního vydání s umírněnou tématikou. Přes devadesát stran mají zaplnit zprávy ze života celebrit, politiků a sportovců.

Murdoch chce získat zpět čtenáře zaniklého populárního listu News of the World. Ten byl uzavřen  loni v červnu poté, co se provalil skandál s telefonními odposlechy. Na rozdíl od svého předchůdce ovšem nový list The Sun on Sunday vynechal agresivní sexuální obsah.

Méně skandálů, sexu a násilí

„Dívku na straně 3“ s odhalenými ňadry vystřídala známá zpěvačka. Ve vydání také chybí oblíbený sloupek „Polib a řekni“, ve kterém se čtenáři svěřovali, kterak se líbali s opilými celebritami. Redakce nedělního The Sun se rovněž vzdala dotěrného stylu, který byl charakteristický pro zaniklý list News of the World. Jeho redaktoři upozorňovali na lži politiků, trapasy členů královské rodiny a v neposlední řadě také na skandály v mezinárodním kriketu.

„Je to velmi umírněné,“ řekl mediální expert deníku The Daily Telegraph Neil Midgley. „Lidé, kteří si The Sun on Sunday koupí v očekávání, že jim nahradí News of the World, budou zklamáni. Není to News of the World ale The Sun,“ dodal.

Přitom úspěch nového listu bude záviset na tom, zda se mu podaří získat 2, 5 milionu čtenářů zaniklého News of the World. Skandál s odposlechy otřásl britskou mediální i politickou scénou. Ukázalo se, že News of the World odposlouchával hlasovou schránku mobilu unesené a později zavražděné Milly Dowlerové. Během následného vyšetřování byly zatčeny nebo propuštěny desítky lidí. Nedělní list News of the World byl uzavřen a Murdochova společnost News International musela zaplatit několik až stotisícových odškodnění.

Zdroj fotografie: wikipedia.org

Související články:

http://www.regiononline.cz/2012/01/19/murdoch-skandal-odskodne/

Filed in: Evropa, Velká Británie

Comments are closed.