1:18 am - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Zrodí se další Kvitová? Češky ovládly tenisové ME

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Zlaté medaile získaly české tenistky – starší žákyně na halovém mistrovství Evropy v Rožnově pod Radhoštěm. ROL.CZ o tom informoval mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Zlaté české tenistky

„České tenistky o víkendu halové mistrovství ovládly. Turnajovým pavoukem prošly bez porážky a po finálovém vítězství nadtýmem Slovenska získaly zlaté medaile. Třetí skončily tenistky Rumunska,“ upřesnil Tomáš Gross.

Ve sportovní hale Synot Tip bojovalo o titul osm finalistů – tenisová družstva z České republiky, Slovenska, Chorvatska, Španělska, Rumunska, Švýcarska, Ukrajiny a Francie.

Český tým ve složení Tereza Kolářová, Denisa Čichová a Barbora Miklová se v cestě za turnajovým vítězstvím utkal nejprve v pátek s družstvem Francie, které porazil 2:1 na zápasy. Stejným poměrem pak tenistky porazily v sobotním semifinále Rumunsko.

V neděli rozhodla úvodní dvouhra

Nedělní finále rozhodly už úvodní dvouhry, ve kterých nejprve Denisa Čichová porazila Tamaru Kupkovou 6:3 a 6:1. Ve druhém singlu pak Tereza Kolářová zdolala Terezu Michalíkovou rovněž ve dvou setech 6:1 a 6:4. „K závěrečné čtyřhře již družstva nenastoupila a české hráčky si z Rožnova odvážejí cenné vítězství v Tennis Europe Winter Cups 2012 by Head a také titul Mistryň Evropy,“ uvedl Tomáš Gross.

V minulém týdnu se v Rožnově pod Radhoštěm uskutečnilo finále Mistrovství Evropy v kategorii mladších žáků, kde chlapci ve věku do 12 let skončili na třetím místě.

Zdroj: Media Press Servis / ROL.CZ / Eva Lhotanová
Zdroj fotografie: MÚ Rožnov p. R.

Filed in: Sport, Tenis