5:28 am - Pátek Říjen 19, 2018

Také v Karlových Varech vyjadřují lidé své pocity do kondolenční knihy

KARLOVY VARY – Své vzkazy a pocity píší lidé do kondolenční knihy s fotografií zesnulého Václava Havla také v Karlových Varech. Kniha je ve vestibulu Magistrátu města Karlovy Vary na Moskevské ulici.

První vyjádřil svůj smutek zápisem do kondolenční knihy náměstek primátora Jiří Klsák, který uvedl, že byl pro něj Václav Havel velkou osobností. „V hlubokém zármutku se skláním nad odchodem pana Václava Havla, spisovatele, filozofa, disidenta a státníka, ale především normálního člověka. Jako takového jsem si ho vždy vážil a jeho pravdě a lásce věřil. A věřím stále,“ uvedl.

Svůj obdiv k Václavu Havlovi neskrýval ani primátor města Petr Kulhánek: „Vzhlížím k Václavu Havlovi jako k člověku, k prezidentovi, k dramatikovi, jehož Audienci znám nazpaměť. A tak si ho v myšlenkách uchovám napořád.“

Václav Havel byl častým hostem Karlových Varů, ať už jako lázeňský pacient, naposledy letos na jaře, nebo jako čestný host na různých akcích.

Naposledy se oficiálně sešel v dubnu 2009 s tehdejším primátorem Wernerem Hauptmannem. Ten Václava Havla během jeho zdravotního pobytu v Karlových Varech pozval na schůzku do kavárny ve Vřídelní kolonádě. První český prezident se tehdy zajímal o dění ve městě, prohlédl si Vřídelní kolonádu a zúčastnil se Velikonoční mše v kostele sv. Maří Magdaleny na pozvání karlovarského děkana Miroslava Chlupsy, který kvůli zdravotnímu stavu Václava Havla nechal v kostele zatopit.

Zdroj fotografie: web města Karlovy Vary

Filed in: Karlovarský kraj

Comments are closed.