2:46 am - Sobota Říjen 20, 2018

V Táboře začala sbírka na novou rozhlednu

TÁBOR – Sbírka na stavbu nové rozhledny na místo původní Hýlačky na Větrovech u Tábora, která na Nový rok shořela, už začala. Jak Regiononline.cz informoval předseda táborské pobočky Klubu českých turistů Radek Přílepek, sbírku skoro okamžitě povolil Jihočeský kraj.

Na stavbu nové Hýlačky bude zapotřebí několik milionů korun. „Nová stavba by měla být vyšší než osmnáct metrů, aby bylo vidět přes vrcholky stromů. Byli bychom rádi, kdyby lidem začala sloužit do dvou let, a kdyby byla shodná s tou, která na Větrovech stála od roku 1920,“ uvedl Přílepek. Připomněl, že šlo o nejstarší dřevěnou rozhlednu v Čechách.

Kde přispět do sbírky?

Lidé mohou přispívat na stavbu rozhledny do zapečetěných kasiček a na bankovní účet. Finančně se míní podílet i město Tábor a krajský úřad.

„Kasičky, kam lidé mohou vložit dobrovolný příspěvek, jsou umístěné v městském infocentru na Žižkově náměstí v Táboře, v realitní kanceláři v ulici 9. května a v prodejně potravin JAS u nádraží na Husově náměstí. Poslat peníze lze i na konto s číslem: 249 362 410 /0300,“ upřesnil Radek Přílepek.

Stále zjišťují příčinu požáru

Příčinu požáru rozhledny, která byla od roku 1995 kulturní památkou, stále zjišťují hasiči i policisté. V úvahu připadá několik možností – od nedbalosti, přes technickou závadu, až po úmysl. Jak kriminalisté uvedli, policejní pes nepotvrdil přítomnost jakékoli hořlaviny. Není vyloučené, že požár mohl vzniknout při silvestrovských oslavách, například od petardy.

Zdroj fotografie: cs.wikipedia.org

Filed in: Jihočeský kraj

Comments are closed.