8:10 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Štybara čeká na MS boj o zlatý hattrick

KOKSIJDE – Cyklokrosař Zdeněk Štybar se bude v neděli na mistrovství světa  cyklokrosařů v belgickém Koksijde snažit o dovršení zlatého hattricku. Mezi jeho největší soupeře tam budou patřit domácí jezdci.

Ilustrační foto

Štybar sice nebyl v této sezoně tak suverénní jako dříve, i tak ale stál často na stupních vítězů. Český cyklokrosař se začíná více věnovat silničním závodům, a tak by se chtěl rozloučit titulem. „Hrozně rád bych tu krosovou kariéru zakončil hattrickem, ale nebude to jednoduché,“ přiznal už před sezónou Štybar.

Získat tři tituly po sobě se naposledy povedlo Belgičanovi Rolandu Libotonovi v letech 1982 až 1984. Šestadvacetiletý závodník na svém webu ale uvedl, že by ho nezískaný hattrick mrzel. „Ale je to jen sport. Pokud však mám ten dres ztratit, rád bych o něj přišel s úctou a po boji hodnému těm duhovým barvám šampiona.“

V českém výběru  kouče  Stanislava Bambuly je Štybar jasnou jedničkou. V elitní kategorii se ale představí i Radomír Šimůnek a mezi ženami Kateřina Nash s Pavlou Havlíkovou. „Spokojený budu, když se budeme vracet alespoň s jednou medailí,“ řekl ČTK kouč sedmnáctičlenného českého výběru.

Belgičané pro tento závod přidali novou dunu, dosud označovanou X. Chtějí ji ale pojmenovat po letošním vítězi. Šampionát má navštívit 40 tisíc diváků včetně belgického krále Alberta II. První na programu je sobotní závod juniorů a cyklokrosařů do 23 let. V neděli pojedou ženy a program vyvrcholí závodem mužů. Většinu závodů odvysílá v přímém přenosu ČT4.

Program MS v Koksijde:

Sobota 28. ledna:
11:00 junioři (Března, Pokorný, Vastl),
15:00 jezdci do 23 let (Hník, Nesvadba, Nipl, Paprstka, R. Polnický)

Neděle 29. ledna:
11:00 ženy (Havlíková, Mikulášková, Nash)
15:00 muži elite (Dlask, Kyzivát, J. Polnický, Šimůnek, Štybar, Zlámalík)

Zdroj fotografie: flickr.com/Dave Haygarth

Filed in: Cyklistika

Comments are closed.