2:07 am - Úterý Říjen 16, 2018

Strážci Šumavy dbají o bezpečnost běžkařů. Dávají jim kartičky

ŠUMAVA – Případy ztracených běžkařů z posledních dnů přiměly pracovníky Správy Národního parku Šumava k tomu, aby zvýšili bezpečnost a informovanost návštěvníků hor. „Od začátku tohoto týdne rozdávají speciální kartičky, na kterých jsou pravidla chování v lyžařských stopách a čísla tísňového volání,“ pro Media Press Servis ROL.CZ  uvedl  mluvčí Národního parku Šumava Pavel Pechoušek.

Ilustrační foto

 „Turista v nouzi může na kartičce najít kontakt na zdravotnickou záchrannou službu, horskou službu a nechybí nonstop telefonní linka tísňového volání Informační a strážní služby Správy Národního parku Šumava, která má číslo 800 977 977,“ upřesnil mluvčí Pechoušek.

„Snažíme se tak aktivně podílet na zvyšování bezpečnosti na Šumavě. Klademe důraz na zvýšenou přítomnost našich pracovníků na frekventovaných lyžařských trasách, zaměřujeme se  na prevenci,“ řekl pro Media Press Servis ROL.CZ Petr Šrail, vedoucí Informační a strážní služby Správy Národního parku Šumava.

Naposledy hledali na Šumavě ztracené běžkaře o uplynulém víkendu. Nejprve se v těžkém terénu ztratil v sobotu jeden běžec a v neděli se pátralo po ztracené dvojici. Všechny tři ztracené běžkaře naštěstí záchranáři včas vypátrali, díky tomu všichni vyvázli bez zranění.

Zdroj: Media Press Servis ROL.CZ

Zdroj fotografie: www.flickr.com/RL Johnson

Filed in: Jihočeský kraj, Plzeňský kraj

Comments are closed.