3:44 pm - Úterý Prosinec 11, 0569

Frankfurtské letiště částečně ochromila stávka

FRANKFURT NAD MOHANEM – Téměř tři sta letů bylo v pátek zrušeno kvůli stávce malé skupiny pozemních zaměstnanců, kterým se nepodařilo dosáhnout dohody o mzdách s provozovatelem letiště. Stávkující varují, že jejich akce může pokračovat i v příštím týdnu.

Letiště Frankfurt nad Mohanem

Stávku dvou set zaměstnanců vyhlásila odborářská centrála GdF. Podle zprávy agentury Reuters provozovatel letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, společnost Fraport, však považuje požadavky pracovníků za přemrštěné.

Mluvčí GdF oznámil, že o víkendu se stávkovat nebude. Zato však mohou zaměstnanci akci obnovit v příštím týdnu, pokud Fraport nepřistoupí na jejich požadavky. Na zahájení stávky musejí stávkující upozornit čtyřiadvacet hodin předem.

Odbory vyhlásily dvoudenní stávku na čtvrtek mezi třetí hodinou odpoledne a desátou v noci a pátek  od osmi rána do deseti v noci . Požadují zvýšení platů pro své členy, protože od října 2011, kdy byla uvedena do provozu nová vzletová a přistávací dráha, je jejich práce složitější.

Fraport namítá, že požadavek zvýšit platy až o sedmdesát procent jsou „nezodpovědné“ a vyzývá odboráře k nalezení kompromisu. Stávka způsobila zrušení 290 z celkového počtu asi 1300 letů, které mělo letiště v pátek odbavit. Ve čtvrtek podle Fraportu bylo zrušeno 172 letů. Valná většina zrušených spojů se týká německé společnosti Lufthansa.

Zdroj fotografie: Wikimedia Commons

Filed in: Evropa, Německo

Comments are closed.