2:45 am - Sobota Říjen 20, 2018

Jaké sportovní události nás čekají v únoru?

PRAHA – Pokud jste zvědaví, co zajímavého se ve světě sportu bude dít v únoru, podívejte se na stručný přehled, který pro čtenáře RegionOnline.cz připravil. Únor bude ve znamení především typicky zimních sportů, ale můžete se těšit i na dva tenisové víkendy a několik fotbalových lahůdek.

Petru Kvitovou čeká Fed Cup

Hned první víkend v únoru se odehraje úvodní kolo ženské týmové soutěže. Kromě českých obhájkyň titulu se ve světové skupině Fed Cupu představí Německo, Rusko, Španělsko, Belgie, Sbrsko, Itálie a Ukrajina.

4. – 5. února tedy český tým odjede do Německa, aby se ve složení Petra Kvitová, Iveta Benešová, Lucie Hradecká a Barbora Záhlavová-Strýcová pokusil postoupit do semifinále.

Tradiční Švédské hokejové hry, třetí díl série Euro Hockey Tour, se odehrají 9. – 12. února ve Stockholmu. V průběžné tabulce je Česká republika s osmi body třetí, o bod za Švédskem a bod před Finskem. Rusko si drží první pozici s třinácti body. Ve Švédsku si budou chtít naši hokejisté jistě alespoň o stupínek průběžného pořadí polepšit.

Tenisté v Davis Cupu proti Itálii

O stejném víkendu se také s českou účastí odehraje Davis Cup, mužská týmová soutěž. Oproti ženské soutěži úvodní kolo odehraje šestnáct týmů. Čeští reprezentanti se 10. – 12. února o postup do čtvrtfinále utkají v Ostravě s italským týmem. Mezi českými zástupci by neměli chybět Tomáš Berdych a Radek Štěpánek.

Ani snowboardový svět nezůstane pozadu. V termínu 12. – 19. února proběhne v norském Oslu mistrovství světa ve snowboardingu. Jedná se o první mistrovství světa ve freestylu od roku 1999 – pokud necháme stranou mistrovství pořádané lyžařskou federací FIS. I zde by se mělo představit několik českých zástupců.

Přiveze Sáblíková další medaile?

České naděje na medaile v kategorii žen se představí na mistrovství světa v rychlobruslařském víceboji. 17. – 19. února budou v Moskvě naše barvy hájit olympijská mistryně, mistryně světa i Evropy Martina Sáblíková a její mladší reprezentační parťačka Karolína Erbanová. Obě mají skvělou formu a budou chtít ukázat, že i na českém rybníku se můžou zrodit hvězdy světového formátu.

Ke konci února uvidíme i několik zajímavých fotbalových duelů. Dne 14. a 15. února se odehrají první zápasy osmifinále Ligy mistrů. Hned na to navazují duely 2. kola play off Evropské ligy. Dne 16. února tak do Plzně přijede Schalke 04. Ve dnech 21. a 22. února budou pokračovat úvodní osmifinálové bitvy Ligy mistrů. Dne 23. února jsou na programu odvety 2. kola Evropské ligy a Plzeň tentokrát pojede za Schalke 04 do Galsenkirchenu. Start jarní části fotbalové Gambrinus ligy je pak naplánován na 25. února.

Další zajímavé události února:

2. – 4. 2.  Druhý závod Red Bull Crashed Ice World Championship, Valkenburg (Nizozemsko)
5. 2. Super Bowl, finále ligy amerického fotbalu NFL, Indianapolis (Indiana, USA)
9. – 12. 2. Švédská rallye, závod MS v automobilových soutěžích, Karlstad (Švédsko)
11. – 12. 2. Závody SP v běhu na lyžích, Nové Město na Moravě
14. – 26. 2. Mistrovství světa v jízdě na bobech a skeletonu, Lake Placid (USA)
18. 2. Vitalij Kličko (Ukr.) – Dereck Chisora (Brit.), boxerské utkání o titul profesionálního mistra světa v těžké váze organizace WBC, Mnichov (Německo)
18. 2. U-rampa evropský pohár, Klínovec
23. – 26. 2. MS v letech na lyžích, Vikersund (Norsko)
25. – 26. 2. Závody SP v severské kombinaci, Liberec
25. – 26. 2. Turnaj SP v judu, Praha
29. 2. Irsko – ČR, přípravné fotbalové utkání, Dublin (Irsko)

Zdroj fotografie: flickr.com/Kenneth Hong

Filed in: Sport

Comments are closed.