10:39 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Podle Špidly a Mládka poškodila vláda zájmy občanů

PRAHA – Stínový ministr financí Jan Mládek a mluvčí stínové vlády ČSSD pro evropské záležitosti Vladimír Špidla uvádějí v tiskové zprávě, že Nečasova vláda se „rozhodla, že poškodí zájmy vlastních občanů.“

„Vláda  začala prosazovat snížení evropského rozpočtu z 1 % na 0,8 % HDP EU pro příští rozpočtové období. Česká republika tak v období 2014 až 2020 dostane podstatně méně peněz z EU, než má vyjednáno v tomto sedmiletém rozpočtovém období. ČSSD zásadně protestuje proti takovéto zahraniční a hospodářské politice vlády Petra Nečase!“ uvádějí Vladimír Špidla s Janem Mládkem v tiskové zprávě.

Zdůrazňují, že další škody způsobila Nečasova vláda na mezinárodněpolitické scéně, kde naprosto flagrantně zradila zájmy svých spojenců ve Visegradské čtyřce, které v tomto období Česká republika předsedá.

„Namísto toho, aby Nečasova vláda spolupracovala s velmi racionální, proevropskou a pravostředovou (!) polskou vládou pana premiéra Tuska, a hledala průsečík společných zájmů s Polskem, Slovenskem a Maďarskem, předvádí politiku, která poškozuje vlastní občany i sousední národy,“ uvádějí Vladimír Špidla s Janem Mládkem v tiskové zprávě.

„Není dokonce ani jasné, co Nečasovu vládu k tomuto kroku vedlo. Pravděpodobně to byla její naprostá neschopnost a diletantství při dosavadním čerpání evropských fondů a tak si asi řekla, že kdyby přece jenom ještě vládla po roce 2014, tak bude lepší, když žádné evropské fondy nebudou…   Proto ČSSD vyzývá Nečasovu vládu, aby přestala poškozovat zájmy vlastní země, podívala se do Varšavy, jak se hájí národní zájmy v rámci EU a pak se pokusila o podobný postup! Pokračování této politiky, která poškozuje celou naši zemi, je nepřijatelné,“ dodávají politici ČSSD v prohlášení.

Zdroj fotografie: www.cssd.cz

Filed in: Press, TZ Politika

Comments are closed.